PagrindinisNaujienos

Naujienos

Atšauktų kultūros ir meno renginių organizatoriai prašo kompensuoti 1,54 mln. eurų nuostolius

2020 m. rugpjūčio 24 d.
Atšauktų kultūros ir meno renginių organizatoriai prašo kompensuoti 1,54 mln. eurų nuostoliusVytenio Budrio nuotrauka.

Lietuvos kultūros taryba pradeda mokėti subsidijas kultūros ir meno renginių organizatoriams, patyrusiems nuostolius dėl atšauktų ar perkeltų renginių. Šiai finansavimo priemonei, kuria siekiama sumažinti koronaviruso (COVID-19) pandemijos ir karantino padarinius kultūros srityje, sulaukta 339 prašymų, kuriuos pateikė 96 kultūros ir meno renginius Lietuvoje ar užsienyje rengiančios organizacijos. 

Bendra prašymus pateikusių renginių, kuriems iki šiol nebuvo skirtas valstybės, savivaldybių ar Europos Sąjungos fondų finansavimas, organizatorių nurodyta nuostolių suma – kiek daugiau nei 1,54 mln. eurų. Šiai finansavimo priemonei buvo numatyti 2 mln. eurų, iš lėšų numatytų Vyriausybės Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (Covid-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane. Bendradarbiaujant su Kultūros ministerija lėšų likutį planuojama panaudoti naujoms finansavimo priemonėms, apie kurias bus pranešta artimiausiu metu. 

Pirmuoju Lietuvos kultūros tarybos sprendimu subsidijos paskirtos 9 prašymus pateikusioms įmonėms ir organizacijoms, joms bus išmokėta kiek daugiau nei 64 tūkst. eurų. Dar 21 pareiškėjas informuotas, kad pateikti prašymai (iš viso 40 prašymų) neatitiko finansavimo sąlygų. Siekiant kuo greičiau kompensuoti renginių organizatorių patirtus nuostolius, nuspręsta subsidijas išmokėti vos atlikus pateiktų prašymų ir finansinių dokumentų administracinę patikrą, nelaukiant kol bus patikrinti visi pateikti prašymai ir su jais pateikti finansiniai dokumentai. Prašymai nagrinėjami prašymų pateikimo tvarka, atsižvelgiant į tai, kiek kiekviena organizacija pateikė prašymų ir jų pateikiamų nuostolius patvirtinančių dokumentų apimtis. Bus patenkinti visų tinkamus dokumentus pateikusių renginių organizatorių prašymai. Atsižvelgiant į numatytas finansavimo sąlygas (vienam juridiniam asmeniui gali būti skirta ne daugiau nei 30 tūkst. eurų), subsidijoms planuojama paskirstyti ne daugiau nei 1, 21 mln. eurų. 

Subsidijos kultūros ir meno renginių organizatoriams yra skirtos realias išlaidas patyrusiems ir tai pagrindžiančius dokumentus pateikusiems atšauktų, nukeltų, ar koreguotų renginių organizatoriams. Prašymus buvo kviečiami teikti Lietuvoje ir užsienyje dėl ekstremaliosios situacijos ir karantino atšauktų ar koreguotų kultūros ir meno renginių organizatoriai. Tai paskutinė iš šiuo metu parengtų Lietuvos kultūros tarybos finansavimo priemonių, skirtų mažinti ekstremaliosios situacijos sukeltas pasekmes kultūros bendruomenei« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos