PagrindinisNaujienos

Naujienos

2021 m. finansavimo kalendorius

2020 m. rugpjūčio 31 d.

Reaguodama į epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir užsienio šalyse Lietuvos kultūros taryba keičia įprastą kultūros ir meno projektų finansavimo kalendorių 2021 metams

Stipendijos

Stipendijų kultūros ir meno kūrėjams konkursas prasidės, kaip įprasta, rugsėjo 1-ąją, tačiau bus skelbiamas tik 3 mėnesių individualių stipendijų konkursas. Tai yra, nuo rytojaus bus kviečiama teikti paraiškas individualioms stipendijoms, kurių veiklos bus įgyvendintos spalio–gruodžio mėnesiais, stipendininkams bus skiriamos 1800 eurų stipendijos (po 600 eurų per mėnesį). Stipendijų konkurso rezultatus planuojama paskelbti lapkričio mėnesį, o stipendijos bus išmokamos vienu kartu, pasirašius sutartį. Paraiškos bus priimamos tik elektroniniu būdu, Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainėje.

Edukacinių stipendijų konkursas kol kas nėra planuojamas, o 2021 m. individualių stipendijų konkursą planuojama paskelbti metų pabaigoje.

Finansavimo programos

Artimiausiu metu planuojama paskelbti ir Atminties institucijoms skirtų kultūros vertybių įsigijimui finansuoti skirtų programų konkursus.

Strateginio finansavimo programų („Strateginis kultūros organizacijų finansavimas“, „Strateginis tarptautinių renginių finansavimas“, „Strateginis meno kūrėjų organizacijų finansavimas“, „Tęstiniai mėgėjų meno renginiai“, „Lietuvoje rengiami tarptautiniai muzikos atlikimo meno konkursai“), taip pat Valstybinės reikšmės renginių ir Mažųjų kultūros sostinių bei Humanitarinės literatūros leidybos konkursai bus skelbiami rugsėjo 21 dieną.

Likusių kultūros ir meno finansavimo programų konkursus planuojama skelbti ne anksčiau nei antroje spalio pusėje. Konkursų datos bus planuojamos atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir su koronaviruso (COVID-19) plitimu susijusias aplinkybes bei kultūros ir meno organizacijų situaciją. 

Kultūros ir meno sritys ir tolygi raida

Kultūros ir meno sričių ir Tolygios kultūrinės raidos projektų finansavimo konkursus taip pat planuojama skelbti ne anksčiau nei antroje spalio pusėje

2020 m. Lietuvos kultūros taryba iš viso paskirstė 32 309 584 eur, finansavo 2403 projektus, paskyrė 2025 stipendijas. Tad 2021 m. finansavimo konkursai planuojami atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir į šiais metais jau paskirto finansavimo apimtis, siekiant suteikti galimybes kultūros ir meno projektų vykdytojams ir stipendininkams sėkmingai įgyvendinti suplanuotas veiklas. 

Šiais metais finansuotų projektų vykdytojus ir stipendininkus norėtume paraginti teikti ataskaitas už jau įvykdytus projektus ir kūrybines veiklas, neatidedant jų metų pabaigai ir prisidedant prie sklandesnio kultūros ir meno projektų finansavimo proceso. 

Informacija

Aktualiausią informaciją apie Lietuvos kultūros tarybos veiklą visuomet galite rasti interneto svetainėje www.ltkt.lt, gauti naujienlaiškiu ar sekti Lietuvos kultūros tarybos paskyrose socialiniuose tinkluose. « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos