PagrindinisNaujienos

Naujienos

Kviečiame neatidėlioti ataskaitų

2020 m. rugsėjo 18 d.

Lietuvos kultūros taryba kreipiasi į šių metų stipendininkus ir projektų vykdytojus, ragindama pateikti jau įgyvendintų kūrybinių veiklų ir projektų ataskaitas.

Šiais metais Lietuvos kultūros taryba finansavo rekordinį stipendijų ir projektų skaičių: iš viso jau paskirta 2025 individualių ir edukacinių stipendijų, finansuotos 2403 kultūros ir meno organizacijų iniciatyvos. Tad Lietuvos kultūros tarybos administracija kreipiasi į veiklas jau baigusius įgyvendinti stipendininkus ir projektų vykdytojus, ir ragina kaip įmanoma greičiau pateikti ataskaitas, nelaukiant galutinių terminų. 

„Nuo pat valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo Lietuvos kultūros taryba dirba ypatingu režimu, siekdama padėti šalies kultūros bendruomenei šiuo sudėtingu periodu. Siekiant mažinti koronaviruso (COVID-19) plitimo ir su tuo susijusių aplinkybių padarinius kultūros srityje Vyriausybei paskyrus papildomą finansavimą kultūros ir meno kūrėjams bei organizacijoms, Lietuvos kultūros taryba šiais metais jau paskirstė daugiau nei 32,3 mln. eurų, o tai yra beveik dvigubai daugiau nei įprastai. Tai lėmė ir smarkiai padidėjusias projektų ir stipendijų administravimo apimtis. Todėl, tikėdamiesi kultūros bendruomenės supratingumo ir geranoriškumo, kviečiame laiku, neatidėliojant atsiskaityti už šiais metais finansuotas veiklas ir taip prisidėti prie sklandesnio kitų, 2021 m., kultūros finansavimo proceso“, – ragina Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė. 

Stipendijų ataskaitos

Lietuvos kultūros tarybos stipendininkai už įgyvendintas veiklas turi atsiskaityti per 20 darbo dienų nuo sutartyje numatytos veiklų įgyvendinimo pabaigos. Pirmajame 2020 m. individualių ir edukacinių stipendijų konkurse (vyko 2019 m. rugsėjo 1–30 d.) skirtų stipendijų gavėjai turėtų atkreipti dėmesį į sutartyje nurodytą veiklų pabaigos datą ir atsiskaityti per 20 darbo dienų nuo jos arba greičiau. 

Individualias stipendijas antrajame konkurse (veiklos įgyvendintos birželio–rugpjūčio mėnesiais) gavę stipendininkai turėtų atsiskaityti iki šių metų rugsėjo 28 d., o trečiajame (veiklos įgyvendinamos rugpjūčio–spalio mėnesiais) – iki lapkričio 27 dienos

Projektų ataskaitos

Kultūros ir meno organizacijos, įgyvendinančios 2020 m. finansuotus projektus, ataskaitas Lietuvos kultūros tarybai turėtų pateikti per 10 darbo dienų nuo finansavimo sutartyje nurodytos projekto įgyvendinimo pabaigos. 

Programai Kultūros ir meno organizacijų naujų produktų ir (ar) paslaugų kūrimas“ skirtomis lėšomis finansuotų projektų vykdytojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad projektai turi būti įgyvendinti iki šių metų pabaigos ir jų veiklos negali būti perkeltos į kitus metus. 

Lietuvos kultūros tarybos administracija nuolat stebi kultūros ir meno organizacijų situaciją, nuolat konsultuoja projektų vykdytojus ir stipendininkus veiklų įgyvendinimo klausimais, tad kilus sunkumams įgyvendinant kūrybines stipendijų veiklas ar kultūros ir meno projektus, raginame kuo greičiau kreiptis į sričių ir programos kuratorius. 2021 m. finansavimo konkursai planuojami atsižvelgiant ne tik į epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir užsienyje, bet ir į kultūros bendruomenės situaciją. « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos