PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas finansavimas kultūros vertybių įsigijimui

2020 m. spalio 28 d.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą atminties institucijoms kultūros vertybėms įsigyti. Muziejams, bibliotekoms ir archyvams paskirstyta beveik 508 tūkst. eurų, iš lėšų numatytų Vyriausybės Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (Covid-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane.

Lietuvos ir jos kultūros istorijai svarbių kilnojamųjų kultūros vertybių įsigijimo projektams paskirstyta kiek daugiau nei 237 tūkst. eurų. Finansavimas paskirtas 18 Kaune, Kaišiadoryse, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose ir Vilniuje įsikūrusių muziejų, archyvų ir bibliotekų. Atminties institucijos planuoja įsigyti vertingų dailės darbų, fotografijų kolekcijas, taip pat svarbių lituanistinių leidinių. Įsigytos kilnojamosios kultūros vertybės daugeliu atvejų papildys esamas ar kuriamas ekspozicijas, jas planuojama rodyti parodose, tyrinėti, pasitelkti kaip informacijos šaltinius. Be to, numatoma įsigytas vertybes skaitmeninti ir pristatyti spausdintiniuose ir elektroniniuose leidiniuose.

Lietuvos arba lietuvių kilmės menininkų šiuolaikinio vizualaus meno ar dizaino darbų, sukurtų po 1990 metų, įsigijimo projektams paskirstyta kiek daugiau nei 270 tūkst. eurų.Finansavimas paskirtas 5 Vilniaus, Kauno ir Šiaulių muziejams. Įgyvendinus finansuotus projektus, šiuolaikiniais kūriniais bus praturtinti muziejų rinkiniai ir pralėstos ekspozicijos. 

Tai paskutinės šių metų finansavimo programos, užbaigiančios 2020 m. Lietuvos kultūros tarybos finansavimo ciklą. Todėl atkreipiame finansuotų projektų vykdytojų dėmesį, kad paraiškose numatytos veiklos turi būti įgyvendintos iki šių metų pabaigos, ir kviečiame neatidėti sutarčių pasirašymo. 

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė ir literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos