PagrindinisNaujienos

Naujienos

Sustiprinta ekspertų komanda

2021 m. sausio 12 d.
Sustiprinta ekspertų komandaVytenio Budrio nuotrauka.

Lietuvos kultūros tarybos sprendimais, po gruodžio mėnesį vykusios atrankos, į ekspertų duomenų bazę įtraukta 30 naujų kultūros ir meno ekspertų. Šiuo metu Lietuvos kultūros tarybos ekspertų duomenų bazėje yra 178 ekspertai. 

Lietuvos kultūros tarybos ekspertai kultūros ir meno projektus vertina darbo grupėse, kas kartą sudaromose iš vertinimui reikalingų kompetencijų. Šiuo metu ekspertų duomenų bazę papildė 7 bendruomenių (mėgėjų) meno praktikos, 2 cirko, 2 etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo teorijos, 2 leidybos, 4 muziejinių vertybių restauravimo ir (ar) konservavimo, 3 muzikos ir audiovizualinių kūrinių sklaidos praktikos, 4 šiuolaikinės populiariosios muzikos, 1 šokio istorijos ir (ar) teorijos, 2 šokio praktikos, 1 tarptautinių kultūros renginių vadybos ir 2 teisinės autorių teisių ir gretutinių teisių praktikos ekspertai. 

Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo atrinkti ekspertai įtraukiami į ekspertų duomenų bazę dvejų metų kadencijai. Kiekvienam finansavimo konkursui iš ekspertų duomenų bazės sudaromos darbo grupės finansavimo programų, sričių ir stipendijų kultūros ir meno kūrėjams paraiškų vertinimui. Ekspertai pateiktas paraiškas vertina individualiai, o vėliau, darbo grupės posėdyje, suformuoja galutines rekomendacijas Lietuvos kultūros tarybai bei pateikia konsoliduotus komentarus dėl siūlomų skirti sumų. Tas pats asmuo ekspertu gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Ekspertai savo veiklą grindžia objektyvumo, nepriklausomumo, nešališkumo, konfidencialumo, įstatymų viršenybės, lygiateisiškumo, skaidrumo ir kitais su ekspertų vykdoma veikla susijusiais principais. 

Lietuvos kultūros tarybą sudaro aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė ir literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos