PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pirmajame 2021 m. finansavimo etape paskirstyta 14 mln. eurų

2021 m. kovo 29 d.
Pirmajame 2021 m. finansavimo etape paskirstyta 14 mln. eurųJaunųjų Lietuvos menininkų soliniai debiutai. Lauryno Skeisgielos nuotrauka.

Lietuvos kultūros taryba baigia skelbti pirmojo 2021 m. kultūros ir meno projektų finansavimo etapo rezultatus. Paskirtas finansavimas dailės, fotografijos, literatūros, muzikos, tarpdisciplininio meno ir teatro sritims. Finansavimas skirtas 288 projektams, jų įgyvendinimui paskirstyta kiek daugiau nei 3 mln. eurų. 

Dailės srities projektams šiemet paskirstyta beveik 363 tūkst. eurų. Tarp trijų dešimčių dailės projektų daugiausia parodos, knygų ir meno albumų leidyba, pokalbiai apie meno rinką ir meno tyrimus. Pasak Lietuvos kultūros ekspertų, tikimasi, kad finansuoti tyrimai prisidės prie gilesnio dailės srities supratimo, jos reikšmės ir sklaidos, o parodos leis pajusti šiuolaikinės dailės galią ir jos pulsą.

Fotografijos srityje finansavimas skirtas 17 iniciatyvų, daugiausia Lietuvos kūrėjų ir tarptautinės parodos, leidybos projektai, archyvų ir fotografijos lauko tyrimai. Fotografijos projektams iš viso paskirstyta daugiau nei 295 tūkst. eurų. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, finansuotos iniciatyvos šiais metais žada gyvą, dinamišką fotografijos sceną.

Literatūros srityje finansavimas skirtas originalių ir verstinių knygų leidybai, taip pat leidiniams Brailio raštu, garsinėms knygoms. Taip pat finansuoti literatūriniai renginiai: festivaliai, literatūros populiarinimo renginiai. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, finansuotos iniciatyvos svarbios šios srities tęstinumui ir nuosekliai raidai. Iš viso finansuota 119 projektų, jiems paskirstyta daugiau nei 733 tūkst. eurų. 

Muzikos srities projektams paskirstyti 602 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas koncertams, konkursams, muzikos įrašų leidybai, konferencijoms, edukaciniams renginiams. Iš viso finansuoti 47 projektai. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, tikimasi, kad finansuoti projektai paskatins atsinaujinimą šiuolaikinės muzikos repertuaro atlikime ir pristatyme.

Tarpdisciplininio meno iniciatyvoms paskirstyta daugiau nei 465 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas individualiems ir grupiniams meno projektams, proginėms ir periodinėms parodoms, festivaliams, retrospektyvoms, leidiniams, išplėstinės edukacinės veikloms, kūrybinėms dirbtuvėms. Finansuoti projektai populiarins Lietuvos meno užsienyje, o užsienio menininkus pristatys Lietuvoje. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų šiuolaikiniam žmogui aktualių procesų pristatymas tapdisciplininio, lengvai atpažįstamus diskursyvius elementus, tokius kaip internetas ir kitos naujosios medijos, pasitelkiančio, meno ne tik aktualizuoja mūsų egzistavimą šiuolaikybėje bet ir skatina žiūrovų socializaciją. .

Penkioms dešimtims teatro srities projektų paskirstyta beveik 602 tūkst. eurų. Daugiausia finansuotas naujų spektaklių sukūrimas, festivaliai, leidyba, kultūrinės edukacijos iniciatyvos, tinklaveikos ir scenos meno kūrinių sklaida regionuose. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, šiemet didžioji dalis paraiškų teikėjų orientavosi ne į naujų kūrinių sukūrimą, o į jau sukurtų scenos spektaklių sklaidą ar pritaikymą skaitmeninėms medijoms, taip pat leidybą, todėl tikėtina, kad finansuotų projektų sklaida šiemet bus efektyvesnė bei tikslingesnė nei ankstesniais metais.

Iš viso pirmajame 2021 m. etape buvo finansuoti 1156 projektai, jiems paskirstyta daugiau nei 14 mln. eurų. Meno sritims paskirta kiek daugiau nei 3,8 mln. eurų, Tolygiai kultūrinei raidai regionuose – 2,3 mln. eurų, kultūros programoms paskirstyta 8 mln. eurų. Be to, dėl koronaviruso (Covid-19) pandemijos ir su ja susijusių aplinkybių, iš 2020 į šiuos metus buvo perkelti net 404 projektai, kuriems numatyta dar 2,8 mln. eurų. Iš viso Kultūros rėmimo fondą šiais metais sudaro 21 mln. 408 tūkst. eurų

Lietuvos kultūros tarybą sudaro administracijos direktorius, laikinai atliekantis Tarybos pirmininko funkcijas Mindaugas Bundza, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė ir literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos