PagrindinisNaujienos

Naujienos

Stipendijoms papildomai bus skirta beveik milijonas eurų

2021 m. kovo 30 d.

Lietuvos kultūros tarybos individualių stipendijų konkursui kultūros ir meno kūrėjai šiemet pateikė 3288 paraiškas, tai yra beveik 5 kartus daugiau nei buvo pateikta pirmajam praėjusių metų konkursui. Reaguodama į tai ir laikydamasi pozicijos, kad pandemijos metu sudėtingiausioje situacijoje yra atsidūrę būtent kūrėjai, Lietuvos kultūros taryba atliko 2021 m. kultūros ir meno projektų finansavimo programų restruktūrizaciją.

Pritarus Kultūros ministerijai, individualių stipendijų finansavimui bus papildomai skirta 975 tūkst. eurų. Iš viso individualioms stipendijoms kultūros ir meno kūrėjams bus paskirstyta 2,3 mln. eurų.  

Iki koronaviruso (Covid-19) pandemijos pradžios, Lietuvos kultūros taryba kasmet vidutiniškai sulaukdavo 635 kultūros ir meno kūrėjų paraiškų ir skirdavo vidutiniškai 252 individualias stipendijas. Šiemet individualių stipendijų konkursui pateiktose paraiškose prašomų lėšų suma – 10,6 mln. eurų. Siekdama kiek įmanoma labiau atliepti išaugusį poreikį stipendijoms Lietuvos kultūros taryba peržiūrėjo projektų finansavimo programas ir atsižvelgus į tebesitęsiančią pandeminę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, nusprendė laikinai, šiems metams sustabdyti dalį programų, kurių veiklos sunkiausiai įgyvendinamos pandemijos sąlygomis (skatinamas tarptautinis mobilumas, veiklas sunku kokybiškai įgyvendinti nuotoliniu būdu ir pan.). Remiantis šiomis nuostatomis ir vertinat šių programų efektyvumą bendrame Lietuvos kultūros tarybos finansavimo modelio kontekste, 2021 m. nebus skelbiami Menininkų ir kultūros kūrėjų rezidencijų Lietuvoje, Kultūros edukacijos, Atminties institucijų tarptautinio ir tarpinstitucinis bendradarbiavimo, Tremties ir palaidojimo vietų lankymo ir tvarkymo ir kvalifikacijos kėlimo finansavimo konkursai.

Lietuvos kultūros taryba kviečia planavusius teikti paraiškas šių programų konkursams, planuotas veiklas perorientuoti ir teikti paraiškas antrajam meno sričių finansavimo konkursui arba atidėti planus, kol numatytas kultūrines ir menines veiklas bus galima įgyvendinti saugiai ir išlaikant jų kokybę. Taip pat nuspręsta šiai metais nefinansuoti mobilumą ir tiesioginius kontaktus skatinančių edukacinių stipendijų, tad joms skirtos lėšos bus paskirstytos individualioms stipendijoms finansuoti. 

Daugiausiai paraiškų šių metų konkursui pateikė muzikos kūrėjai ir atlikėjai – 948, jų prašoma suma – 3 mln. eurų. Mažiausią poreikį išreiškė bibliotekų (11 paraiškų) ir muziejų (22 paraiškos) atstovai. Cirko kūrėjai pateikė 25, architektūros – 38, šokio 84 paraiškas. Kultūros paveldo atstovai pateikė 101, o etninės kultūros ir tautodailės atstovai 141 iniciatyvą. Dizaino kūrėjai pateikė 198, fotografijos – 202, teatro – 323, literatūros – 324, tarpdisciplininio meno – 367, dailės – 504 paraiškas. 

Suprantame, kokioje sudėtingoje situacijoje šiuo metu yra atsidūrusi visa kultūros bendruomenė, ir kad pasirinktos priemonės gali turėti įtakos kai kurių organizacijų planams, tačiau Lietuvos kultūros taryba mano, kad šiuo metu turimi resursai geriausiai bus panaudoti būtent esamai kūrėjų situacijai sušvelninti. Planuojama, kad individualių stipendijų rezultatai bus pradėti skelbti jau kitą savaitę tikimasi, kad galutiniai individualių stipendijų rezultatai bus paskelbti gegužės viduryje« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos