PagrindinisNaujienos

Naujienos

Kviečiame susipažinti su kultūrinės edukacijos tyrimo rezultatais

2021 m. balandžio 19 d.

Lietuvos kultūros tarybos ir Kultūros ministerijos iniciatyva „Žinių ekonomikos forumas“ atliko tyrimą „Kultūrinės edukacijos veiklų poveikio vertinimas“. 

Bendradarbiaudami su kultūros ir meno įstaigomis bei organizacijomis, tyrėjai apžvelgė ir įvertino Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose (1-12 klasės mokinių) vykdomų kultūrinės edukacijos ir kūrybiškumo ugdymo veiklų bei kultūrinės edukacijos ir kūrybiškumo ugdymo veiklų, prisidedančių prie kultūrinės edukacijos ir kūrybiškumo ugdymo tęstinumo jaunimui, baigusiam mokyklą (iki 29 m.), apimtis, formas ir priemones. 

„Kūrybos profesionalo dalyvavimas ilgalaikėse kultūrinės intervencijos veiklose yra būtina prielaida, siekiant transformuoti egzistuojančias ugdymo praktikas, santykius mokykloje. Tinkamai pasirengęs ir metodologiškai dirbantis menininkas skatina refleksiją, sukuria tinkamą erdvę eksperimentavimui ir klaidoms, leidžia įvertinti veiklas iš šono“, – įžvalgomis dalinosi tyrėjas A. Varanauskas.

Tarp tyrimo uždavinių – atrinktų užsienio šalių kultūrinės edukacijos praktikų, skirtų vaikams ir jaunimui, bei kultūrinės edukacijos priemonių Lietuvoje analizė ir jų palyginimas su užsienio patirtimis, šių priemonių poveikio vertinimas, atsižvelgiant ir į tai, ar jos įgyvendinamos bendradarbiaujant su kultūros ir (ar) meno organizacijomis, kūrėjais. Taip pat Kultūros ministerijos bei Lietuvos kultūros tarybos priemonių poveikio vertinimas.

Kviečiame stebėti tiesioginę tyrimo pristatymo transliaciją 

Tiesioginė renginio transliacija vyks balandžio 20 d. 14 val. Lietuvos kultūros tarybos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ (daugiau apie renginį: https://fb.me/e/4z5RFBa1A)

Renginio metu susipažinsite su tyrimo rezultatais, rekomendacijomis formaliajame ir neformaliajame švietime vykdomų kultūrinės edukacijos ir kūrybiškumo ugdymo veiklų mokiniams įgyvendinimui bei kokybiškam kultūrinės edukacijos veiklų tęstinumo po mokyklos baigimo užtikrinimui. 

Su tyrimu ir jo išvadomis galite susipažinti www.kulturostyrimai.lt « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos