PagrindinisNaujienos

Naujienos

Baltijos kultūros fondo ataskaita

2021 m. gegužės 24 d.
Baltijos kultūros fondo ataskaita

Baltijos kultūros fondas paskelbė pirmųjų trejų metų veiklos ataskaitą. Rotaciniu principu, keisdamiesi kas trejus metus, šį fondą administruoja trijų Baltijos šalių nacionaliniai kultūros fondai. Pirmuosius trejus metus Baltijos kultūros fondo veiklą koordinavo Estijos kultūros fondas.

2018 m. įsteigto Baltijos kultūros fondo tikslas – skatinti Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą ir stiprinti Estijos, Latvijos ir Lietuvos kultūros tarptautiškumą per bendrus kultūros projektus ir renginius. Per trejus veiklos metus Baltijos kultūros fondas iš viso sulaukė 82 tarptautinių scenos meno, literatūros, vizualiųjų menų, architektūros, dizaino ir muziejų projektų paraiškų, Baltijos šalių kultūros ir meno profesionalams paskirstant 1 mln. eurų. Bendras projektų finansavimo poreikis sudarė 4,7 mln. eurų. 

„Nepaisant Covid-19 pandemijos ir dėl jos nukeltų ar pakeistų projektų veiklų, esame įsitikinę, kad pirmieji treji Baltijos kultūros fondo metai buvo sėkmingi“, – teigia Estijos kultūros rėmimo fondo pirmininkė Kertu Saks. 

Baltijos kultūros fondas ypatingą dėmesį skiria naujiems ir vienkartiniams kultūros renginiams – koncertams, parodoms, festivaliams, spektakliams, – rengiamiems už Baltijos šalių ribų, taip pat tarptautiniams Baltijos šalių kultūros tarptautiškumą skatinantiems pristatymams bei forumams. Lėšos projektams skiriamos kasmet. 

Nuo 2022 m. vadovavimą Baltijos kultūros fondui ir projektų finansavimo administravimą perima Latvijos Valstybinis kultūros rėmimo fondas.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos