PagrindinisNaujienos

Naujienos

Lietuvos kultūros taryba kviečia į bendrą sesiją su Tarptautinės menų tarybų ir kultūros agentūrų federacijos nariais

2014 m. rugsėjo 9 d.
Lietuvos kultūros taryba kviečia į bendrą sesiją su Tarptautinės menų

Lietuvos kultūros taryba, pažymėdama vienerių metų sukaktį, kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, bendradarbiaujant su Tarptautine meno tarybų ir agentūrų federacija (IFACCA), rugsėjo 15 d., 10.00 – 12.30 Kultūros ministerijos Baltojoje salėje rengia atvirą sesiją, kurioje patirtimis apie kultūros politikos formuotojų ir įgyvendintojų bendradarbiavimo patirtis, valdymo susitarimus dalysis atstovai iš Airijos, Švedijos, Škotijos ir Anglijos menų tarybų.

 

Daugelyje Europos šalių dėl krizės padarinių mažėjantis finansavimas kultūros organizacijoms kelia reikalavimus įrodymais grįsti kultūros ir meno poveikį žmogaus gerovei ir tvariai plėtrai. Kultūros organizacijos skatinamos aktualizuoti veiklą ugdant visuomenės kūrybiškumą, didinant kultūros prieinamumą įvairiems visuomenės sluoksniams. Pabrėžiama kultūros produktų ir paslaugų inovacijų skatinimo svarba, ieškant naujų pajamų šaltinių kūrybinei veiklai plėtoti. Nauji iššūkiai kelia reikalavimus planuojant ir koordinuojant kultūros politikos įgyvendinimą. Iš kitos pusės – suteikiant kultūros ir meno taryboms, veikiančioms „ištiestos rankos principu“ įgyvendinant kultūros politiką, daugiau laisvės ir lankstumo finansuojant menininkų, kultūros ir meno organizacijų projektus, palaikant glaudų ryšį su kultūros ir meno lauku bei jį atstovaujančiais ekspertais.

 

Kaip spręsti šiandien kylančius iššūkius, siekiant subalansuoti kultūros politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų santykius? Kaip šiandieninės kultūros ir meno tarybos reaguoja į politikų keliamas užduotis ir jas atitinkančias konkrečių tikslų siekiančias strateginio ir finansinio planavimo kryptis? Kaip tai įtakoja konkrečių tarybų, ekspertų veiklą, siekiant pašalinti bereikalingas kliūtis ir užtikrinant nuolatinį dialogą su kultūros ir meno sektoriumi? Ar įmanomas balansas įgyvendinant kultūros politikos kryptis ir skatinant kūrybiškumą?

 

Patirtimis atviros sesijos metu dalysis Orlaith McBride, Airijos menų tarybos direktorė, Staffanas Forssellas, Švedijos menų tarybos generalinis direktorius, Janet Archer, Kūrybiškos Škotijos vykdančioji direktorė bei Alanas Davey, Anglijos menų tarybos vykdantysis direktorius.

 

Detali atviros sesijos programa anglų k.

Renginio pranešimai bus verčiami į lietuvių k.

 

Norinčius dalyvauti maloniai prašome registruotis iki 2014 m. rugsėjo 11 d. elektroniniu paštu agne.putelyte@ltkt.lt. Vietų skaičius ribotas.

 

Organizuojama atvira sesija – tai rugsėjo 15-17 d. Vilniuje planuojamo Tarptautinės menų tarybų ir agentūrų federacijos (IFACCA) Europos šalių narių susitikimas dalis. Šio susitikimo šeimininkai – Lietuvos kultūros taryba, susitikimas rengiamas bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Susitikimo metu Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė apžvelgs Tarybos pirmųjų metų veiklą, jo dalyviai taip pat bus supažindinti su aktualiais Lietuvos kultūros politikos pokyčiais. 

 « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos