PagrindinisNaujienos

Naujienos

Skatiname gilinti žinias apie sutelktinį finansavimą

2021 m. lapkričio 4 d.
Skatiname gilinti žinias apie sutelktinį finansavimąKaunas foto 2019. Karolinos Krinickaitės nuotrauka.

Lietuvos kultūros taryba kviečia sutelktinio finansavimo žinovus, atstovus ir galimus jų partnerius teikti paraiškas šiuo metu paskelbtam kultūros finansavimo programos „Kvalifikacijos kėlimas“ konkursui. 

Šiais metais atnaujintoje kultūros finansavimo programoje „Kvalifikacijos kėlimas“ finansuojamos dvi veiklos: 1) tikslingi nevyriausybinio ir privataus sektoriaus vadybinės kvalifikacijos tobulinimo projektai, 2) visų kultūros ir meno kūrėjų bei organizacijų projektai, kuriais siekiama žinių apie sutelktinių finansavimo platformų suteikiamas galimybes pritraukti lėšas savo veiklai. Pastaroji nuo 2022 m. finansuojama veikla itin aktuali šiuo, pandeminiu periodu, todėl tikimasi, kad kultūros ir meno organizacijos bei jų partneriai pasinaudos galimybe gilinti savo žinias šioje srityje, galinčioje padėti užtikrinti tvarų kultūros sektoriaus augimą. 

Pirmas pasaulyje sutelktinio finansavimo projektas skirtas būtent kūrėjams. 2003 m. pradėtas sumanymas „ArtistShare“ padeda sukurti tiesioginį ryšį tarp meno kūrėjų ir jų gerbėjų, atrasti galimybių kūrybinių veiklų tęstinumui. Beveik prieš du dešimtmečius prasidėjęs kūrybos skatinimo sutelktinio finansavimo judėjimas išplito po visą pasaulį, o šiandien pasaulinė sutelktinio finansavimo rinka jau vertinama keliais milijardais JAV dolerių. Tad Lietuvos kultūros taryba skatina kultūros ir meno organizacijas aktyviau naudotis tvaraus vystymosi galimybėmis ir gilinti žinias šioje srityje. 

Paraiškas programos „Kvalifikacijos kėlimas“ veiklai, skirtai kultūros ir meno kūrėjų bei organizacijų žinių apie sutelktinį finansavimą gilinimui, gali teikti visi juridiniai asmenys, organizuojantys darbuotojų mokymąsi darbo vietoje ir bendradarbiaujantys su išorės partneriais, turintys patirties kurti ir organizuoti tęstinį, į pokytį orientuotą darbuotojų mokymosi procesą ir turintys teisę vykdyti arba organizuoti kvalifikacijos tobulinimą ir išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus (arba vykdantys projektą kartu su įstaiga, turinčią teisę išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus (pavyzdžiui, švietimo centrais, aukštosiomis mokyklomis).

Vertinant paraiškas prioritetas bus teikiamas tiems projektams, kurie sprendžia realius projekto dalyviams ir/ar jų organizacijoms kylančius iššūkius, susijusius su paslaugų ir produktų kokybe bei kultūros prieinamumu visuomenei, ir tokiems projektams, kuriems būdingas tikslingas, reflektyvus, interaktyvus, nuosekliai dokumentuotas, įtraukiantis mokymosi procesas. 

Paraiškų kultūros finansavimo programai „Kvalifikacijos kėlimas“ laukiama iki lapkričio 9 dienos 23.59.

 « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos