PagrindinisNaujienos

Naujienos

Ekspertiniam vertinimui perduodamos kultūros ir meno projektų paraiškos

2021 m. gruodžio 15 d.

Lietuvos kultūros taryba baigė 2022 m. I finansavimo etapo kultūros ir meno projektų paraiškų administracinę patikrą (galite parsisiųsti visą pateiktų paraiškų sąrašą .pdf formatu). Iš viso 10 meno sričių ir 25 kultūros programų bei jų veiklų finansavimo konkursams pateikta 1939 paraiškos. Atmetus 26 administracinės patikros nepraėjusias iniciatyvas, ekspertų vertinimui perduodamos 1913 kultūros ir meno organizacijų paraiškų. 

Meno sritims pateiktos 1039 paraiškos. Daugiausia paraiškų pateikta muzikos (247), literatūros (243), teatro (175), dailės (115) ir tarpdisciplininio meno (79) sričių konkursams. Taip pat pateiktos 53 fotografijos, 49 šokio, 32 architektūros, 31 dizaino ir 15 cirko iniciatyvų. 

Strateginio finansavimo programoms iš viso pateiktos 68 paraiškos. Strateginiam mėgėjų meno renginių finansavimui pateiktos 11, Strateginiam meno kūrėjų organizacijų finansavimui – 17, Strateginiam tarptautinių renginių finansavimui – 15, Strateginiam asociacijų ir skėtinių organizacijų finansavimui – 6, o Strateginiam kultūros ir (ar) meno produktus ir (ar) paslaugas kuriančių ir (ar) teikiančių organizacijų finansavimui – 17 kultūros ir meno organizacijų paraiškų. Taip pat po 1 paraišką pateikta Tarptautinių muzikos atlikimo meno konkursų ir Nacionalinio paviljono Venecijos architektūros bienalėje finansavimo konkursams. 

Atminties institucijų programos veiklos iš viso pateiktos 213 paraiškų. Kultūros vertybių restauravimo ir tyrimų veiklai pateiktos 43 iniciatyvos, Tarptautinio ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo veiklai – 6, Muziejų kolekcijų mobilumo veiklai – 10, Kultūros ir meno sklaidai – 51, o Inovatyvių paslaugų kūrimo veiklai – 103 atminties institucijų iniciatyvos. 

Kultūros ir kūrybinių industrijų programai pateiktos 52 paraiškos: 23 iniciatyvos pateiktos Kultūros startuolių ir 29 Tinklaveikos veikloms. Humanitarinės literatūros programai pateiktos 57 paraiškos leidiniams. Programos Menas žmogaus gerovei konkursui pateikta 61 iniciatyva. 

Atminties įprasminimo ir pilietinio ugdymo veikloms pateikta 11 iniciatyvų: Kultūros paveldo sugrąžinimui – 3, Valstybinės reikšmės renginiams – 8 paraiškos. Kūrybinių bendruomenių iniciatyvoms pateiktos 65, Mažosioms Lietuvos kultūros sostinėms –10, Kvalifikacijos kėlimui – 24 iniciatyvos. Kultūros paveldo atstovai pateikė 64, o Etninės kultūros ir nematerialus paveldo – 93 paraiškas. Ugdymo kultūra programai pateiktos 182 paraiškos: 32 Kultūros edukacijos ir 150 Vaikų ir jaunimo kultūros iniciatyvų. 

Pirmojo 2022 metų kultūros ir meno projektų finansavimo etapo rezultatus planuojama paskelbti iki kitų metų vasario pabaigos. 

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos