PagrindinisNaujienos

Naujienos

Patvirtinta nauja ekspertų komanda

2022 m. vasario 14 d.

Lietuvos kultūros taryba atrinko ir patvirtino naują Lietuvos kultūros tarybos ekspertų komandą. Gruodį vykusio ekspertų atrankos konkurso metu buvo pateikta 291 kultūros ir meno sričių ekspertų paraiška. Į naująją ekspertų duomenų bazę buvo įtraukti 137 ekspertai, 83 iš jų Lietuvos kultūros tarybos ekspertais tapo pirmą kartą. Šiuo metu iš viso Lietuvos kultūros tarybos ekspertų duomenų bazėje yra 200 kultūros ir meno ekspertų. 

Lietuvos kultūros tarybos ekspertai kultūros ir meno projektus vertina darbo grupėse, kas kartą sudaromose iš vertinimui reikalingų kompetencijų. Šios atrankos metu ekspertų komandą papildė 11 architektūros ir urbanistikos, 2 autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos, 2 bendruomenių (mėgėjų) meno praktikos, 3 bibliotekininkystės, 1 cirko, 10 dailės, 4 dizaino, 5 etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo, 1 etnologijos, 2 filosofijos, 9 fotografijos, 2 istorijos, 5 komunikacijos, 7 kultūros paveldo, 4 kultūros vadybos, 3 kūrybinių industrijų, 14 literatūros, 4 meno edukacijos, 7 muzeologijos, 13 muzikos, 2 muzikos ir audiovizualinių kūrinių sklaidos, 4 socialinės integracijos tarpkultūrinėmis veiklomis praktikos, 6 šokio, 5 tarpdisciplininio meno, 3 tarptautinių projektų vadybos, 6 teatro ir 2 vaikų literatūros ekspertai. Lietuvos kultūros tarybos narių atrinkti ekspertai į ekspertų duomenų bazę įtraukiami dvejų metų kadencijai.

Kiekvieno finansavimo konkurso metu iš ekspertų duomenų bazės sudaromos darbo grupės, vertinančios paraiškas, pateiktas kultūros programoms, meno sritims ar stipendijoms gauti. Ekspertai pateiktas paraiškas vertina individualiai, o vėliau, darbo grupės posėdyje, suformuoja galutines rekomendacijas Lietuvos kultūros tarybai bei pateikia konsoliduotus komentarus dėl siūlomų skirti sumų. Nuo šių metų, ekspertų darbo grupių sąrašai bus skelbiami viešai, ne vėliau kaip po 3 mėnesių nuo finansavimo rezultatų paskelbimo. 

Tas pats asmuo ekspertu gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Ekspertai savo veiklą grindžia objektyvumo, nepriklausomumo, nešališkumo, konfidencialumo, įstatymų viršenybės, lygiateisiškumo, skaidrumo ir kitais su ekspertų vykdoma veikla susijusiais principais. 

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų (bendrijų) atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos