PagrindinisNaujienos

Naujienos

Keičiamos projektų administravimo išlaidų apimtys

2022 m. vasario 25 d.

2022 m. vasario 22 d. buvo patvirtintas Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2021 m. gruodžio 29 d. įsakymo Nr. ĮV-1487 „Dėl Lietuvos kultūros tarybos administruojamomis lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių ir Stipendijų kultūros ir meno kūrėjams skyrimo tvarkos patvirtinimo“ pakeitimas.

LR Kultūros ministro įsakymu pakeistos Lietuvos kultūros tarybos (toliau – Taryba) administruojamomis lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairės, sudarant sąlygas didinti skiriamų lėšų procentą administravimo išlaidoms. Sprendimas dėl projektų teikimo gairių tvarkos pakeitimo buvo priimtas atsižvelgus į pabrangusius patalpų šildymo kaštus, dėl kurių žymiai išaugo projektų administravimo išlaidos. Šiuo sprendimu kultūros ir meno organizacijos vykdančios projektus, kurie yra finansuoti Tarybos administruojamomis lėšomis, galės daugiau lėšų skirti šildymo paslaugoms.

Informuojame, kad šiuo įsakymo pakeitimu LR kultūros ministras nurodė Lietuvos kultūros tarybos administruojamomis lėšomis finansuotiems projektams, kurie finansuojami pagal sričių ir programų (išskyrus programas „Strateginis meno kūrėjų organizacijų finansavimas“, „Strateginis kultūros organizacijų finansavimas“) konkursus bei išskyrus pelno siekiančius ir viešojo sektoriaus subjektus, administravimo išlaidos gali būti didinamos nuo buvusių 35 proc. iki 50 proc.

Svarbu pažymėti, kad šiuo įsakymo pakeitimu taip pat nurodoma, kad programų „Strateginis meno kūrėjų organizacijų finansavimas“ ir „Strateginis kultūros organizacijų finansavimas“ organizacijoms gavusioms finansavimą iš kitų programų administravimo išlaidos gali būti didinamos nuo 20 proc. iki 50 proc.

LR Kultūros ministro įsakymas dėl projektų teikimo gairių pakeitimo.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos