PagrindinisNaujienos

Naujienos

Dėl Lietuvos kultūros tarybos administruojamomis lėšomis finansuotų kultūros ir meno projektų susijusių su Rusija

2022 m. vasario 25 d.
Dėl Lietuvos kultūros tarybos administruojamomis lėšomis finansuotų ku„Unsplash“ nuotrauka.

Šiandien Lietuvos kultūros taryba (toliau – Taryba) planuoja skelbti paskutinius Tarybos administruojamų lėšų kultūros ir meno projektų 2022 m. I-ojo etapo finansavimo rezultatus. Per kelis mėnesius – nuo konkursų paskelbimo ir projektų paraiškų teikimo praėjusių metų spalio mėnesį iki šiandienos ir sutarčių pasirašymo – įvyko dideli ir esminiai pokyčiai regione. Akcentuodama pastarųjų dienų įvykius ir Rusijos vykdomus karinius veiksmus Ukrainoje, Taryba palaiko Lietuvos Respublikos kultūros ministro Simono Kairio viešai išsakytą poziciją, kad kūrėjai ir atlikėjai iš Rusijos Lietuvoje yra nepageidaujami. Tarybos narių susirinkimas pritaria, kad būtina riboti Rusijos „minkštąją galią“.

Dėl aukščiau įvardytų įvykių ir Tarybos išsakytos pozicijos, aktyviai raginame Tarybos administruojamų lėšų finansavimą gavusius kultūros ir meno projektų vykdytojus, kurie buvo numatę veiklas su Rusijos piliečiais arba veiklas Rusijos teritorijoje, permąstyti savo planuojamų projektų ir iniciatyvų dalyvius, partnerius, sumanymų bei veiksmų kryptis prieš sutarčių pasirašymą. Jeigu Tarybos administruojamų lėšų projektų finansavimo sutartys yra jau pasirašytos, o projektų įgyvendinimas apima veiklas, dalyvius, partnerius ar sumanymus, susijusius su Rusija, Taryba ragina projektų vykdytojus koreguoti projekto veiklas ir planus.

Informuojame, kad Taryba atskirai svarstys tuos kultūros ir meno projektų atvejus, kurie yra susiję su opozicija. Dėl tolimesnio projektų finansavimo ir įgyvendinimo kviečiame projektų vykdytojus konsultuotis su savo sričių ir programų kuratorėmis.

 « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos