PagrindinisNaujienos

Naujienos

Jungtinis Baltijos šalių kultūrą finansuojančių institucijų pareiškimas dėl Rusijos vykdomo karo Ukrainoje

2022 m. kovo 3 d.
Jungtinis Baltijos šalių kultūrą finansuojančių institucijų pareiškimas dėl Rusijos vykdomo karo UkrainojeDrauge su Ukraina!

Mes, Estijos kultūros fondas, Latvijos valstybinis kultūros fondas ir Lietuvos kultūros taryba griežtai smerkiame Rusijos vykdomą karą prieš nepriklausomą Ukrainos šalį ir jos žmones. Šiandien ši drąsi šalis kovoja už mus visus, už laisvę ir demokratiją – pamatines vertybes ir principus, kuriems grėsmę kelia Putino režimas. Ukraina kovoja mūsų karą, todėl negalime tylėti ir laikytis neutralios pozicijos, nes Ukraina nusipelno visko, ko prašo.

Trys Baltijos šalių kultūros finansavimo institucijos pareiškia, kad jokiu būdu nepateisina brutalios Rusijos politikos ir jos minkštosios galios vykdomos per kultūrą plačiąja prasme. Visos trys aukščiau minimos institucijos visiškai sustabdė kultūrinius ryšius su Rusijos Federacija. Mes atsisakome finansuoti projektus, susijusius su kultūros veikėjais, kurie yra ištikimi Putino režimui ir Rusijos kapitalui, taip pat atsisakome priimti atlikėjus ir menininkus iš Rusijos ar siųsti savo šalių kultūros ir meno atstovus į Rusiją. Visiška Rusijos izoliacija, įskaitant santykių su kultūra ir kultūros veikėjais nutraukimą, yra vienintelis nekarinis būdas priversti Putiną ir jo parankinius atsisakyti Ukrainos invazijos plano.  

Mes, žemiau pasirašę asmenys, taip pat pareiškiame, kad aukščiau įvardyti principai taip pat galioja ir Baltijos šalių kultūros finansavimo institucijų valdomam Baltijos kultūros fondui – nebus finansuojami jokie projektai susiję su Rusija, nebus toleruojamas joks bendradarbiavimas su atlikėjais ir menininkais, kurie atvirai palaiko Putino režimą, nutyli jo padarytus nusikaltimus bei viešai ir tiesiogiai jam nesipriešina.

Mes palaikome Ukrainą!

Pasirašo

Estijos kultūros fondo pirmininkas Margus Allikmaa
Latvijos valstybinio kultūros fondo pirmininkė Zane Kreicberga
Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Asta Pakarklytė« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos