PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pradedamos viešinti ekspertų darbo grupės

2022 m. kovo 28 d.
Pradedamos viešinti ekspertų darbo grupėsVytenio Budrio nuotrauka.

Įgyvendindama nuo pat įstaigos įkūrimo deklaruotą atvirumo principą Lietuvos kultūros taryba pradeda viešinti kultūros ir meno kūrėjų ir organizacijų paraiškas vertinančių kultūros ir meno  ekspertų darbo grupių personalines sudėtis. 

Šiuo metu skelbiamos 2022 m. individualių stipendijų paraiškas vertinusių ekspertų darbo grupių sudėtys. Pirmojo 2022 m. projektų finansavimo etapo paraiškas vertinusių ekspertų darbo grupių sąrašai bus paskelbti gegužę. Remiantis apibendrinta užsienio šalių kultūros ir meno tarybų patirtimi ir praktika, ekspertų darbo grupės nuo šiol bus nuolat viešinamos praėjus ne daugiau nei trims mėnesiams po finansavimo rezultatų paskelbimo.

Šiuo naujosios kadencijos Lietuvos kultūros tarybos sprendimu atliepiamas ne kartą viešojoje erdvėje išsakytas kultūros bendruomenės poreikis. Šiuo klausimu su kultūros bendruomenės atstovais ir politikais nemažai diskutuota ir praėjusių metų pavasarį vykusio „LKT Forumo“ metu. Ilgai svarstyto ekspertų viešinimo klausimu buvo konsultuotasi ir su buvusiais bei esamais Lietuvos kultūros tarybos ekspertais. Iš praėjusią vasarą atliktoje apklausoje dalyvavusių beveik 300 kultūros ir meno ekspertų 71 % sutiko su darbo grupių viešinimu. Iš Lietuvos kultūros tarybos ekspertų duomenų bazės dėl besikeičiančių viešumo standartų pasitraukė vos 4 ekspertai. 

Nuo pat įsteigimo 2013 m., Lietuvos kultūros taryba savo veikloje vadovaujasi skaidrumo, pasitikėjimo ir atvirumo principais. Kaip kultūros bendruomenės savivalda funkcionuojanti Lietuvos kultūros taryba nuolat ieško kultūros organizacijų ir meno kūrėjų poreikius geriausiai atliepiančių sprendimų ir komunikacijos formų. Tad ekspertų darbo grupių personalinių sudėčių viešinimas – logiškas žingsnis, sekantis po ekspertų duomenų bazės paviešinimo prieš trejus metus. Šiuo metu Lietuvos kultūros tarybos ekspertų duomenų bazėje yra 199 kultūros ir meno profesionalai. 

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų (bendrijų) atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos