PagrindinisNaujienos

Naujienos

Skelbiamas autorių ir gretutinių teisių apsaugos finansavimo konkursas

2022 m. balandžio 26 d.
Skelbiamas autorių ir gretutinių teisių apsaugos finansavimo konkursasGrupinė paroda „Vienbalsė naktis“, Šiuolaikinio meno centras. Andrej Vasilenko nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba skelbia autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugai skirtos finansavimo programos konkursą. Juridinių asmenų paraiškos priimamos per Lietuvos kultūros tarybos Elektroninės kultūros ir meno projektų valdymo sistemą (LKTIS) iki gegužės 23 d. (imtinai).

Šios finansavimo priemonės tikslas - skatinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą, teisėtą kūrinių bei gretutinių teisių objektų naudojimą, ugdyti visuomenės pagarbą kūrybinei veiklai, autorių ir gretutinėms teisėms, stiprinti nepakantumą̨ neteisėtam kūrinių ir gretutinių teisių objektų naudojimui.

Be šiai finansavimo priemonei įprastų veiklų, šiais metais autorių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis bus finansuojamos paramos Ukrainai ir jos kūrėjams iniciatyvos. Į finansavimą gali pretenduoti kultūros ir meno kūrėjų, organizuojančių ir/ar dalyvaujančių viešuose kultūros ar meno renginiuose, skirtuose palaikyti Ukrainos karo pabėgėlius, autorių ir gretutinių teisių subjektų teisių užtikrinimas ir Ukrainos kultūros ir meno kūrėjų bendradarbiavimo su Lietuvos kultūros bendruomene projektai.

Nuo šių metų taip pat bus finansuojami mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo su intelektinės nuosavybės apsaugos srityje dirbančiomis įmonėmis projektai bei teisėsaugos institucijų pareigūnų kvalifikacijai autorių̨ teisių ir gretutinių teisių temomis kelti skirtos iniciatyvos.

Projektams planuojama paskirstyti daugiau nei 560 tūkst. eurų – tai Lietuvos kultūros tarybos administruojamų lėšų, gautų iš tuščios laikmenos atlygio dalis.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų (bendrijų) atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos