PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtos pirmosios stipendijos Lietuvoje prieglobstį radusiems Ukrainos kūrėjams

2022 m. gegužės 4 d.
Paskirtos pirmosios stipendijos Lietuvoje prieglobstį radusiems Ukrain

Lietuvos kultūros taryba paskyrė pirmąsias stipendijas Lietuvoje prieglobstį radusiems Ukrainos kūrėjams. Paskirtos 9 trijų mėnesių stipendijos bibliotekų, dailės, etninės kultūros ir tautodailės, literatūros, muzikos, šokio ir teatro kūrėjams.

Nuo šios paramos nuo Rusijos karo veiksmų nukentėjusiems Ukrainos kūrėjams priemonės įgyvendinimo pradžios balandį, Lietuvos kultūros taryba jau yra sulaukusi 27 paraiškų. Paraiškos Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainėje priimamos nuolat, registruojamos kas savaitę, o rezultatai pareiškėjams pateikiame ne vėliau kaip per mėnesį.

Šia Lietuvos kultūros tarybos finansavimo programa siekiama palaikyti Lietuvoje prieglobstį radusių Ukrainos kultūros ir meno kūrėjų kūrybinę veiklą ir skatinti jų bendradarbiavimą su Lietuvos kultūros bendruomene architektūros, bibliotekų, cirko, dailės, dizaino, etninės kultūros ir tautodailės, fotografijos, kultūros paveldo, literatūros, muziejų, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno ir teatro srityse.

Gauti stipendijas gali pilnamečiai Ukrainos piliečiai, kultūros ir profesionalaus meno kūrėjai, kuriems suteikta laikinoji apsauga Lietuvoje (išduota Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos registracijos kortelės). Stipendija gali būti skirta vieną kartą, trims mėnesiams ir iš viso sudaro 1800 eurų. Paraiškos elektroniniu būdu gali būti teikiamos lietuvių arba anglų kalba. Teikdami paraiškas kūrėjai turi pridėti gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymą bei bendradarbiavimo su Lietuvos kultūros organizacijomis raštą. Skatindamos Lietuvos ir Ukrainos kultūros bendruomenių bendradarbiavimą šiuo sudėtingu periodu Kultūros ministerija drauge su Lietuvos kultūros taryba parengė bendradarbiauti su Ukrainos kūrėjais norinčių Lietuvos kultūros ir meno organizacijų duomenų bazę, tad tikimasi, kad kūrėjams nebus sunku rasti juos palaikančias, Lietuvos kultūros įstaigas.

Ukrainos kūrėjų paraiškas vertina ir vienkartines stipendijas skiria Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimas. Daugiau informacijos apie paraiškų teikimo sąlygas lietuvių, anglų ir ukrainiečių kalbomis www.ltkt.lt ir www.ltkt.lt/en.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro  pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos