PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pirmajame finansavimo konkurso etape – beveik 4000 paraiškų

2015 m. vasario 6 d.
Pirmajame finansavimo konkurso etape – beveik 4000 paraiškų

2014 m. spalio 30 d. Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskelbė pirmąjį finansavimo konkurso etapą kultūros ir meno projektams, prasidėsiantiems 2015 metais. Į šį kvietimą, kuris išsiskyrė ženkliai atnaujintomis projektų teikimo gairėmis ir finansavimo modeliu, pateikta 3831 paraiška.

(Susipažinti su paraiškų sąrašu galite čia)

„Kaip ir tikėtasi, pirmajame finansavimo konkurso etape sulaukėme beveik 4 tūkst. paraiškų, apie 10 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Toks skaičius kartu ir džiugina, ir įpareigoja“, - sakė LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Daugiausia (432) paraiškų pateikta į literatūros kultūros ir meno sritį, šiek tiek mažiau – į etninės kultūros ir tautodailės (374), muzikos (354) ir mėgėjų meno (290) sritis. Tarp kultūros programų populiariausios buvo vaikams ir jaunimui skirti kultūros bei kultūrinės edukacijos projektai (gauta 500 paraiškų), skaitymo skatinimo iniciatyvos (133) bei projektai, skatinantys Lietuvos gyventojų pilietiškumą, politinį aktyvumą ir patriotiškumą (104). Bendras pirmajam finansavimo konkurso etapui pateiktų projektų poreikis sudaro 46 169 785 EUR, tarp jų didžiausias – muzikos srityje (5 454 936 EUR) bei vaikų ir jaunimo edukacijai skirtoje programoje (4 012 936 EUR). Iš viso 2015 m. LKT paskirstys 14 894 868 EUR.

Pirmo etapo paraiškas vertina daugiau nei 100 konkurso būdu atrinktų ir į grupes pagal sritis ar programas paskirstytų kultūros ir meno ekspertų.

Konkurso rezultatus LKT planuoja paskelbti kovo mėnesio viduryje.

LKT sudaro literatūrologė Gintautė Žemaitytė, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas, kompozitorius Vidmantas Bartulis, dalininkas Saulius Valius, bibliotekininkė Rima Maselytė, kultūros paveldo ekspertė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, dirigentas Remigijus Vilys, architektas Kęstutis Pempė ir tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė.

Išsamiau su būsimų konkursų sąlygomis bei LKT veikla galima susipažinti tarybos internetinėje svetainėje www.ltkt.lt

 « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos