PagrindinisNaujienos

Naujienos

Projekto „Dizaino sparnai“ atrankoje – pusšimtis įvairių sričių pradedančiųjų dizainerių

2022 m. birželio 15 d.
Projekto „Dizaino sparnai“ atrankoje – pusšimtis įvairių sričių praded

Lietuvos kultūros tarybos įgyvendinamas projektas „Dizaino sparnai“ sulaukė didelio pradedančiųjų dizainerių dėmesio: elektroninėje paraiškų teikimo sistemoje paraiškas pateikė 50 šios srities specialistų (pilną sąrašą rasite čia).

„Džiaugiamės ne tik gausiu pareiškėjų skaičiumi, bet ir jų atstovaujamų dizaino sričių įvairove. Siekiame, kad šis kūrybinis potencialas kuo didesne jėga persikeltų į šalies verslą ir padėtų didinti jo konkurencingumą kuriant ir diegiant skaitmeniniais, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principais grįstus dizaino sprendimus. Matydami atrankoje dalyvaujančių dizainerių galimybes, norime jų daugiau suteikti ir verslui“, – teigia projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė.

Šiek tiek daugiau nei pusė dizainerių (28) nurodė vieną pageidaujamą dizaino kategoriją, kiti dažniausiai rinkosi po dvi dizaino kategorijas. Didžioji dalis (32) nurodė turintys kompetencijų komunikacijų dizaino srityje, beveik pusė (23) rinkosi produkto, gaminio dizaino sritį, mažiausia dalis (18) – procesų, paslaugų ir sąsajų dizainą.

Šiuo metu visos pateiktos paraiškos perduodamos administracinei patikrai, po to jas vertins ekspertai, kurie kartu lydės įmones ir dizainerius tolesniame kūrybiniame procese. Su atrinktais dizaineriais bus pasirašytos sutartys ir skirtos tikslinės stipendijos.

Projekto „Dizaino sparnai“ tikslas – skatinti labai mažas, mažas ar vidutines įmones kurti ir diegti naujus dizaino sprendimus pasitelkiant pradedančiųjų dizainerių kūrybinį potencialą, taip didinant įmonių gaminamų gaminių ar teikiamų paslaugų pridėtinę vertę, pasiūlą ir konkurencinį pranašumą bei prisidėti prie aplinkos tausojančio, skaitmeninio ir tvaraus šalies ekonomikos atsigavimo.

Projektas „Dizaino sparnai“ finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą, skirtas finansavimas – 788 551 Eur. Projektą vykdo Lietuvos kultūros taryba iki 2023 m. rugpjūčio 31 dienos.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos