PagrindinisNaujienos

Naujienos

Projekto „Dizaino sparnai“ atrankoje – įmonėms reikalingų dizaino sprendimų įvairovė

2022 m. liepos 5 d.
Projekto „Dizaino sparnai“ atrankoje – įmonėms reikalingų dizaino spre

Baigėsi Lietuvos kultūros tarybos įgyvendinamo projekto „Dizaino sparnai“ kvietimai labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms teikti paraiškas kurti ir diegti naujus dizaino sprendimus pasitelkiant pradedančiųjų dizainerių kūrybinį potencialą. Iš viso per elektroninę paraiškų teikimo sistemą užregistruotos 42 įmonių paraiškos (pilną sąrašą rasite čia).

„Smagu, kad nefinansinės paramos galimybėmis siekia pasinaudoti nemažai įmonių iš įvairių sektorių. Jų kūrybiškumą ir verslumą atspindi pateiktų dizaino sprendimų įvairovė, dažnai apjungianti tiek skaitmeninės, tiek žiedinės ekonomikos principus ir kelias dizaino kategorijas“, – sako projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė.

Pateiktų paraiškų visuma rodo, kad įmonėms itin svarbūs skaitmeniniai dizaino sprendimai – daugiau nei trečdalis pareiškėjų (18) nurodė tai kaip pagrindinę sritį, į kurią bus orientuotas reikiamas dizaino sprendimas. Taip pat didelė dalis įmonių (17) teikė paraiškas, kuriose dizaino sprendimai orientuoti tiek į skaitmeninę, tiek į žiedinę ekonomiką. Mažiausia dalis paraiškose apibūdinamų dizaino sprendimų (7) orientuota tik išskirtinai į žiedinės ekonomikos sritį.

Didžioji dalis įmonių (25) nurodė, kad joms reikalingi dizaino sprendimai apims dvi dizaino kategorijas. Pagal įmonių pateiktus duomenis, matyti, kad didžiausias kompetencijos poreikis yra komunikacijų dizaino srityje (38), beveik pusė (23) nurodė procesų, paslaugų ir sąsajų dizaino sritį, mažiausia dalis (13) – produkto, gaminio dizainą.

Visos pateiktos paraiškos yra perduotos administracinei patikrai, po to jas vertins projekto ekspertai, kurie kartu lydės įmones ir dizainerius tolesniame kūrybiniame procese. Su atrinktomis įmonėmis bus pasirašytos sutartys ir jiems pagal kompetencijų poreikį ir atitiktį priskirtas pradedantysis dizaineris.

Projekto „Dizaino sparnai“ tikslas – skatinti labai mažas, mažas ar vidutines įmones kurti ir diegti naujus dizaino sprendimus pasitelkiant pradedančiųjų dizainerių kūrybinį potencialą, taip didinant įmonių gaminamų gaminių ar teikiamų paslaugų pridėtinę vertę, pasiūlą ir konkurencinį pranašumą bei prisidėti prie aplinkos tausojančio, skaitmeninio ir tvaraus šalies ekonomikos atsigavimo.

Projektas „Dizaino sparnai“ finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą, skirtas finansavimas – 788 551 Eur. Projektą vykdo Lietuvos kultūros taryba iki 2023 m. rugpjūčio 31 dienos.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos