PagrindinisNaujienos

Naujienos

Susipažinkite su 2021 m. Lietuvos kultūros tarybos veiklos ataskaita visuomenei

2022 m. rugsėjo 2 d.
Susipažinkite su 2021 m. Lietuvos kultūros tarybos veiklos ataskaita visuomeneiLietuvos kultūros tarybos forumas, Vytenio Budrio nuotrauka

2021 m. Lietuvos kultūros tarybos veiklos ataskaitoje visuomenei pristatomos kultūros ir meno finansavimo programų kryptys ir pagrindinės sričių finansavimo tendencijos. Joje pateikiami Bendrieji duomenys, atskleidžiantys, kad 2021 m. paskirstyta daugiau nei 21 mln. eurų dabar jau buvusio, Kultūros rėmimo fondo, lėšų. Taip pat ataskaitoje galite susipažinti su finansavimo struktūra, finansavimo intensyvumu, projektų ir stipendijų finansavimo paskirstymu pagal sritis.

Ataskaitoje pateikiama išsami Lietuvos kultūros tarybos struktūra, Tarybos susirinkimo narių ir administracijos darbų apimtys, veiklos rezultatai, vidutiniškai išmokėti atlygiai.

Skatinant kultūros ir meno kūrėjų individualią kūrybinę veiklą ir profesinio meistriškumo tobulinimą, paskirstyta daugiau nei 2,3 mln. eurų, suteikiant 925 individualias stipendijas. Daugiausiai stipendijų paskirstyta muzikos (241), teatro (123) ir tarpdisciplininio meno sritims (103). Džiaugiamės, kad 2021 m. tiek vyrai, tiek moterys pateikė po vienodai kūrybinių idėjų paraiškų. Tačiau pirmą kartą nuo 2014 m. buvo finansuota daugiau vyrų kūrėjų iniciatyvų. Jie paraiškas daugiausiai teikė fotografijos, muzikos ir architektūros, o moterys – bibliotekos, muziejų, dizaino ir šokio srityse.

Stiprinant įvairiapusę kultūros ir meno plėtrą, edukaciją ir prieinamumą kiekvienam visuomenės nariui 2021 m. finansuoti 1723 projektai, paskirstant 18,6 mln. eurų. Didžiausias finansavimas skirtas muzikos, muziejų ir teatro, literatūros sritims. Finansuoti projektai vykdyti net 172 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Deja, bet dėl pandemijos 2021 m. sklaidos projektų užsienyje įgyvendinta net ketvirtadaliu mažiau nei 2018–2020 m. Tačiau meno rezidencijų finansavimas išaugo net 3 kartus ir siekė 1,7 mln. eurų.

Siekiant užtikrinti tolygią kultūrinę raidą, skatinti kūrybinių raiškų įvairovę, vietos kultūrinį identitetą ir tarpusavio bendradarbiavimą Tolygios kultūrinės raidos programos projektams, vykdytiems 10-yje Lietuvos apskričių paskirstyta 3,3 mln. eurų. Daugiausiai finansavimo sulaukė Šiaulių apskrities projektai ir šios apskrities savivaldybės taip pat suteikė didžiausią papildomą indėlį į kultūros projektų finansavimą  – daugiau kaip 357 tūkst. eurų. Tačiau labiausiai papildomas finansavimas regiono projektams išaugo Marijampolės apskrityje – net 169 %. Apskrityse dominavo etninės kultūros ir tautodailės, muzikos, bibliotekų iniciatyvos.

Visą Lietuvos kultūros tarybos 2021 m. veiklos ataskaitą visuomenei skaitykite čia. Norėdami susipažinti su išsamia 2021 m. Lietuvos kultūros tarybos veiklos plano vykdymo ataskaita, spauskite čia.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos