PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pradeda dirbti antros kadencijos Regioninės kultūros tarybos

2022 m. lapkričio 11 d.
Pradeda dirbti antros kadencijos Regioninės kultūros tarybosParodos „Navigacija 2021“ Artūro Šimonio kūrinio fragmentas. Giedriaus Akelio nuotrauka

Nuo lapkričio 10 d. 3 metus truksiančią kadenciją pradeda naujos Regioninės kultūros tarybos (RKT). Jose darbuosis 96 meno profesionalai ir aktyvūs kultūros praktikai, kurie prisidės prie tolygios kultūros raidos regionuose. Su naujais Regioninių kultūros tarybų nariais susipažinti galite čia.

„Labai džiaugiamės, kad pradeda darbuotis naujos Regioninės kultūros tarybos. Ankstesnėje kadencijoje balso teisę turėjo tik savivaldos atstovai ir vietos kultūros profesionalai, o nuo šiol vertinti paraiškas bei spręsti kitus klausimus galės ir Lietuvos kultūros tarybos nariai bei nacionaliniai meno ekspertai. Atnaujinta tarybų sandara padės skirtingų kompetencijų, patirčių ir kontekstų turintiems tarybų nariams priimti dar geresnius sprendimus. Tikimės, kad šitaip meno ir kitų kultūros praktikų įvairovė regionuose augs“, – teigė Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Asta Pakarklytė.

Regioninių kultūros tarybų rinkimai

Regioninių kultūros tarybų rinkimai yra rengiami įgyvendinant 2018 m. Kultūros ministerijos patvirtintą Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose modelį. Jo tikslas – skatinti kūrybinių raiškų įvairovę, naujas kūrybines formas ir profesionalių kultūros ir meno kūrėjų iniciatyvas konkrečioje apskrityje, stiprinti apskrities kultūrinį tapatumą, skatinti kūrybinių miestų ir miestelių formavimąsi bei skatinti kultūros įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimą šalies viduje.

Šiais metais Lietuvos kultūros taryba sulaukė net 89 pretendentų iš daugelio Lietuvos savivaldybių, o aktyviausiai kultūros ir meno bendruomenės nariai pretendavo į regionines kultūros tarybas Klaipėdos apskrityje – 13, Šiaulių ir Vilniaus po 12, Alytaus ir Kauno po 11, Panevėžio – 10, Marijampolės – 6, Tauragės ir Telšių po 5, Utenos – 4 kandidatų.

Apie regionines kultūros tarybas

Regioninės kultūros tarybos – tai dešimt teritoriniu Lietuvos apskričių pagrindu prie Kultūros ministerijos veikiančių kolegialių patariamųjų organų, atliekančių apskričių meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas kiekvienoje iš apskričių. Dešimties RKT personalinę sudėtį tvirtina Kultūros ministras.

Kiekvienoje RKT dirba Lietuvos kultūros tarybos deleguotas narys (išskyrus LKT pirmininką), taip pat kiekvienos apskritį sudarančios savivaldybės tarybos pasiūlytas atstovas bei LKT viešo konkurso būdu atrinkti 4 ekspertai į Šiaulių apskrities tarybą, po 3 ekspertus į Kauno, Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskrities tarybas bei po 2 ekspertus į Alytaus, Klaipėdos, Marijampolės, Tauragės, Telšių apskrities tarybas. Primename, kad ekspertas, įtrauktas į Regioninių kultūros tarybų sudėtį, negali LKT teikti kitų ekspertinio vertinimo paslaugų.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos