PagrindinisNaujienos

Naujienos

2,6 mln. eurų paskirstyta kultūros ir meno projektams regionuose

2023 m. kovo 1 d.
2,6 mln. eurų paskirstyta kultūros ir meno projektams regionuoseLiudviko Rėzos centras, Juodkrantės kurorto dienos. Gedimino Sass nuotrauka.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai. Pirmajame jos etape Regioninės kultūros tarybos paskirstė daugiau kaip 2,6 mln. eurų, finansuoti 443 kultūros ir meno projektai devyniose Lietuvos apskrityse. Vilniaus apskrities kultūros ir meno projektų finansavimo rezultatai dėl nenumatytų struktūrinių pokyčių bus paskelbti 2023 m. kovo 23 d.

Projektus vertinę regioninių kultūros tarybų nariai pastebėjo, kad dominuoja tęstiniai, tradiciniai festivaliai ir šventės, bet taip pat kuriasi meno rezidencijos, ieškoma naujų būdų įtraukti vietos bendruomenes į kultūros projektus ne tik juos stebint, bet ir aktyviai įsijungiant į veiklas. Jau nuo šiandien Panevėžio, Šiaulių, Telšių ir Utenos apskrityse veikiančios organizacijos ir kūrėjai gali dalyvauti antrajame konkurse.

Alytaus apskrities kultūros ir meno projektams paskirstyta daugiau kaip 264 tūkst. eurų. Tarp 61 finansuoto projekto – festivaliai, koncertai, mugės, leidyba, susitikimai su rašytojais, stovyklos vaikams, lauko performansai, sieninė tapyba, žemės menas, tautodailė, parodos, edukacijos (senųjų amatų – nuo pynimo vytelėmis, šienu, šiaudais, žvakių liejimo iki tautinių juostų audimo), taip pat bus paminėti Sigito Gedos, Anzelmo Matučio, Martyno Vainilaičio jubiliejai. Pasak Alytaus apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, projektais bus siekiama įtvirtinti istorinę atmintį naudojant šiuolaikines technologijas ir sustiprinti jos sklaidą, tautinio paveldo savastį ir pasakojimą,  o žiūrovai galės susipažinti su šiuolaikiniu menu, ypač per eksperimentinius projektus Marcinkonyse, Merkinėje, Valkininkuose, renginiuose išgirsti tradicinės, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos.

Kauno apskrityje finansuoti 48 kultūros ir meno projektai, jiems paskirstyta daugiau kaip 234 tūkst. eurų. Finansuoti projektai pakvies į koncertus, festivalius, plenerus, spektaklius, susitikimus su atlikėjais, kūrybines dirbtuves, patyrimines iniciatyvas. Pasak Kauno apskrities regioninės tarybos atstovų, nors daugelis būsimų projektų yra tęstiniai, bet keičiasi jų koncepcija, ieškoma inovacijų ir platesnio bendradarbiavimo. Šiemet projektuose bus siekiama aktyviai įtraukti vietos bendruomenę, tad tikimasi, kad ryškesni vietos tapatumo ženklai prisidės ne tik prie pasididžiavimo gyvenamąja vieta kūrimo, bet ir prie platesnių kultūrinių mainų.

Klaipėdos apskrities kultūros ir meno projektams paskirstyta daugiau kaip 292 tūkst. eurų, finansuoti 33 projektai. Finansavimas skirtas lokaliems, tęstiniams, pramoginiams-edukaciniams festivaliams, kuriuose dalyvaus bendruomenių kolektyvai ir profesionalai, taip pat su lokaliais regionų ypatumais susietai vaikų ir jaunimo edukacijai, profesionalaus meno iniciatyvoms ir naujiems kultūros maršrutams. Pasak Klaipėdos apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, bus finansuojami projektai, kurie akcentuos slinktį nuo konservatyvios edukacijos link inovatyvaus bendruomenės įtraukimo į procesą, o būsimi tęstiniai renginiai taps išradingesni ir patrauklesni žiūrovams.

Marijampolės apskrities kultūros ir meno projektams paskirstyta daugiau kaip 334 tūkst. eurų, finansuota 43 projektai. Finansavimas bus skirtas festivaliams, cirko veikloms, stovykloms, parodoms, kultūros tyrimams ir kt. Pasak Marijampolės apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų bus finansuojami projektai, kurie formuos būsimą ir patenkins esamą profesionalaus meno poreikį Marijampolės apskrityje. Jais bus kuriamas kiekvienos savivaldybės kultūrinis veidas bei kultūrinis identitetas, pvz., Marijampolė jau dabar žinoma kaip modernaus meno, grafičių miestas, Šakiai garsėja cirko projektais, Vilkaviškyje stipri pučiamųjų ansamblių bei profesionalaus meno kryptis, Kazlų Rūdoje vyrauja tiek profesionalusis menas, tiek ir su gamta, lėtuoju turizmu bei kultūra susiję projektai. Šių metų finansuojamais projektais bus siekiama įtraukti daugiau jaunimo, tokiu būdu užtikrinant kultūros vartotoją ateityje.

Panevėžio apskrities kultūros ir meno projektams paskirstyta daugiau kaip 218 tūkst. eurų. Finansuotos 39 muzikos, dailės, tarpdisciplininės srities, bibliotekų, teatro, šokio, etninės kultūros, kultūros paveldo ir muziejų iniciatyvos. Panevėžio apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų teigimu, nors vyrauja tradiciniai, kasmetiniai renginiai ir veiklos, bet tikimasi, kad dėl meno rezidencijoms skirto prioriteto Panevėžio regione pradės formuotis meno rezidencijų tinklas, augs rezidencijų kokybė ir didės įvairovė.

Šiaulių apskrityje finansuoti 88 kultūros ir meno projektai, jiems paskirstyta daugiau kaip 616 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas sociokultūriniams bibliotekų projektams, tęstiniams festivaliams, šventėms, parodoms, kūrybinėms dirbtuvėms / laboratorijoms, edukacinėms ir etnokultūrinėms veikloms, interaktyviems maršrutams, etnografinėms ir archeologinėms ekspedicijoms, leidybai ir paskaitų ciklams. Pasak Šiaulių apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, bus finansuojami projektai, kurie įtrauks naujas institucijas į projektinę veiklą, kurs tradicinius ir inovatyvius kultūros produktus bei paslaugas, stiprins vietos bendruomenės kūrybiškumą.

Tauragės apskrities 47 kultūros ir meno projektams paskirstyta daugiau kaip 266 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas festivaliams ir šventėms, edukacijoms, stovykloms, kūrybinėms dirbtuvėms, plenerams, kultūros paveldui aktualizuoti, Juozo Gudavičiaus 150-am jubiliejui paminėti. Pasak Tauragės apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, bus finansuojami projektai, kurie Tauragės apskrities kaimų ir miestelių bendruomenėms sukurs naujas kultūrines patirtis, padės atrasti profesionalųjį meną bei vietos istorijos ir kultūros objektus. Tikimasi, jog įgyvendinus projektus vietos kūrėjai įgis naujų kūrybinių impulsų, patirčių, o projektų dalyviai, vietos gyventojai – pažinimo bei naujų kompetencijų.

Telšių apskrityje finansavimas skirtas 39 kultūros ir meno projektams, paskirstyta daugiau kaip 195 tūkst. eurų. Daugiausiai finansuoti koncertai, festivaliai, kūrybinės dirbtuvės ir edukacijos. Pasak Telšių apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, projektai prisidės prie kūrybinių iniciatyvų raiškos, profesionalaus meno tolygios sklaidos, paskatins kitas įstaigas, organizacijas ir visus projektų rengėjus nebijoti naujų iniciatyvų.

Utenos apskrityje finansuoti 45 projektai, jiems paskirstyta daugiau nei 260 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas muzikos, tarpsritiniams, teatro ir šokio projektams, plenerams / kūrybinėms stovykloms, menininkų rezidencijoms,  kultūros paveldui / muziejininkystei, kultūros edukacijai, literatūros / meno kritikai. Pasak Utenos apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, tęsiami tradiciniai etninės kultūros festivaliai, bet taip pat atsiranda ir naujų žanrų bei formų, pvz., tarpdisciplininės, kultūros ir meno kritikos / analitikos rezidencijų, gausėja kultūros edukacijos projektų.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro  pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos