PagrindinisNaujienos

Naujienos

68 kultūros ir meno stipendininkams paskirstyta daugiau kaip 144 tūkst. eurų

2023 m. balandžio 4 d.
68 kultūros ir meno stipendininkams paskirstyta daugiau kaip 144 tūkstMO muziejus. Ryčio Šeškaičio nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba paskyrė 68 mobilumo stipendijas kultūros ir meno kūrėjams. Iš viso mobilumo veikloms paskirstyta daugiau kaip 144 tūkst. eurų. Trečiasis mobilumo konkursas bus skelbiamas gegužę.

Daugiausiai mobilumo stipendijų (15) skirta muzikos atstovams. Jiems paskirstyta daugiau kaip 24 tūkst. eurų. Muzikos kūrėjai, atlikėjai ir tyrinėtojai ketina dalyvauti tarptautinėse konferencijose ir festivaliuose Portugalijoje, Italijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, muzikos simpoziumuose Turkijoje, Belgijoje, meistriškumo kursuose Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje ir Prancūzijoje, tarptautinėse muzikos industrijos mugėse Estijoje, Vengrijoje, Islandijoje, Vokietijoje ir Ispanijoje.

Tarpdisciplininio meno kūrėjams paskirta 11 mobilumo stipendijų dalyvauti rezidencijose Norvegijoje, JAV, Italijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, stažuotėse Italijoje, Švedijoje. Jiems paskirstyta daugiau kaip 25 tūkst. eurų.

Po 7 mobilumo stipendijas paskirta teatro meno ir dailės atstovams. Iš viso paskirstyta daugiau kaip 39 tūkst. eurų. Kūrėjai ketina dalyvauti tarptautiniuose festivaliuose, seminaruose ir kūrybinėse dirbtuvėse Prancūzijoje, Čekijoje, Austrijoje, JAV, Pietų Korėjoje, rezidencijoje Vokietijoje, eksponuoti darbus Prancūzijoje.

6 bibliotekininkystės atstovams paskirstyta daugiau kaip 6,5 tūkst. eurų. Bus finansuotas dalyvavimas tarptautinėse konferencijose ir simpoziumuose Italijoje, Portugalijoje, Nyderlanduose.

5 dizaino atstovams paskirstyta daugiau kaip 11 tūkst. eurų. Kūrėjai ketina dalyvauti tarptautinėse konferencijose Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, inovacijų parodoje Nyderlanduose.

4 muziejininkystės atstovams paskirstyta daugiau kaip 3,8 tūkst. eurų. Bus finansuotas dalyvavimas tarptautinėje konferencijoje Švedijoje ir Baltijos šalių restauratorių susitikime Latvijoje, popieriaus ir knygų restauravimo konferencijoje Vokietijoje.

Po 3 mobilumo stipendijas paskirta literatūros, šokio ir architektūros atstovams. Iš viso paskirstyta 23,5 tūkst. eurų. Literatūros srities atstovai ketina pristatyti savo kūrybą JAV, megzti partnerystes su užsienio leidyklomis Prancūzijoje ir Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, vystyti tarptautinį tinklą-platformą, skirtą tobulinti vaikų ir paauglių literatūros sritims. Šokio srities atstovai stažuosis Italijoje ir Šveicarijoje, dalyvaus choreografijos seminaruose Vokietijoje, o architektūros – vyks į stažuotes Niujorke bei skaitys paskaitas apie tarpdisciplinines architektūros praktikas Konstanco taikomųjų mokslų universitete, Vokietijoje.

2 fotografijos meno atstovams paskirstyta 4,9 tūkst. eurų. Kūrėjai ketina dalyvauti foto-knygų kūrimo rezidencijoje Lisabonoje ir SÍM rezidencijoje Islandijoje.

Po 1 mobilumo stipendiją paskirta cirko ir etninės kultūros atstovams. Iš viso paskirstyta daugiau kaip 4,9 tūkst. eurų. Cirko atstovas ketina dalyvauti kūrybinėje rezidencijoje Helsinkyje, o etninės kultūros – tyrinėti senųjų lietuvių liaudies giesmių (kantičkų) tradiciją Lituanistikos tyrimo ir studijų centre, Čikagoje.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos