PagrindinisNaujienos

Naujienos

Ekspertams vertinti perduota 1031 kultūros ir meno projektų paraiška

2023 m. balandžio 11 d.
Ekspertams vertinti perduota 1031 kultūros ir meno projektų paraiškaVšĮ „Sielai“, instaliacija „Skambina“, 2022. Edvardo Tamošiūno nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba (LKT) baigė 2023 m. II finansavimo etapo kultūros ir meno projektų paraiškų administracinę patikrą. Iš viso 5 meno sritims ir 6 kultūros programoms pateiktos 1 048 paraiškos. Atmetus 17 administracinės patikros nepraėjusių iniciatyvų, ekspertams vertinti perduodama 1 031 kultūros ir meno organizacijų paraiška.

Meno sritims pateiktos 805 paraiškos. „Antrajame meno sričių finansavimo kvietime Lietuvos kultūros taryba sulaukė tik 17 proc. mažiau paraiškų nei pirmajame. Panašios paraiškų teikimo tendencijos pastebimos jau kelintus metus. Tačiau nuo 2021 m. Lietuvos kultūros taryba turėjo prisitaikyti prie Konstitucinio Teismo nutarimo ir veikti biudžetinių metų rėmuose nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. Dėl šios priežasties tarybos nariai nusprendė meno sričių lėšas tarp kvietimų padalinti santykiu 80:20, antrajam kvietimui paliekant tik 1,6 mln. eurų. Konkurencinė aplinka susiformavo išties nuožmi, buvo finansuota tik 18 proc. paraiškų. Atsižvelgiant į tai, 2022 ir 2023 metų meno sričių lėšos tarp kvietimų padalintos santykiu 70:30, nors ankstesniais metais buvo įprastas santykio 60:40 pasirinkimas“, – teigė LKT pirmininkė Asta Pakarklytė.

A. Pakarklytė aptarė to priežastis ir poveikį meno sričių finansavimui: „Kodėl priimtas sprendimas žymiai didesnę lėšų dalį skirstyti I kvietime, antrajam paliekant tik 30 proc. lėšų? Lietuvos kultūros tarybos nariai siekė didesnę valstybės lėšų dalį paskirstyti kuo anksčiau, kad projektų vykdytojai spėtų įgyvendinti veiklas, pasiekti rezultatų ir už tai atsiskaityti iki metų pabaigos. Šių metų II meno sričių kvietimo situacija ne tokia aštri kaip 2021-ųjų, tačiau bendras tonas išlieka veržlus, veikiausiai bus finansuota kas penkta paraiška“.

Atminties institucijų programos veikloms iš viso pateiktos 127 paraiškos.

Kultūros ir kūrybinių industrijų programai „Tinklaveika“ pateiktos 38 paraiškos, o Etninė kultūra ir nematerialus kultūros paveldas sulaukė 61 iniciatyvos.

Antrojo 2023 metų kultūros ir meno projektų finansavimo etapo rezultatus planuojama paskelbti iki 2023 m. birželio 15 d.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos