PagrindinisNaujienos

Naujienos

Kaip efektyviai komunikuoti apie organizacijos veiklą?

2023 m. gegužės 29 d.

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) viešųjų ryšių koordinatorė Karolina Bagdonė prie komandos prisijungė praėjusių metų rugsėjį. Nauja komandos narė organizacijai tapo paspirtimi peržvelgti tai, kas nuveikta iki tol – pilna idėjų ir energijos keisti, tobulinti LKT komunikaciją, Karolina ėmėsi esminių darbų šiems tikslams pasiekti.

Darbų sąraše buvo daug klausimų: kaip efektyviai informuoti apie LKT veiklą, kaip gerinti tarpusavio bendradarbiavimą su pareiškėjais, kokius pokyčius reikia inicijuoti norint, kad aktualios naujienos pasiektų kultūros bendruomenę? Džiaugiamės, kad Karolina, įšokusi į nesibaigiantį darbų sūkurį, jau spėjo sukurti naują atviresnę komunikacijos strategiją, atnaujinti LKT naujienlaiškį ir paleisti tinklalaidę „Kultūros ritmas“. Apie įgyvendintus komunikacijos projektus, jų svarbą ir kilusius iššūkius pasakoja LKT viešųjų ryšių koordinatorė Karolina Bagdonė.

Komunikacijos ašis – atvirumas ir aiškumas

Lietuvos kultūros taryba šiemet mini 10 metų veiklos sukaktį. LKT jau dešimtmetį prisideda prie kultūros ir meno sklaidos, todėl tai puiki proga peržiūrėti ne tik LKT investicijas į kultūrą, nuveiktus darbus, tačiau ir komunikaciją. Įsivertinti, kaip ją tobulinti siekiant kuo atviriau pasakoti apie organizacijos veiklą, vykstančius vidinius procesus, taip pat atliepti kultūros bendruomenės lūkesčius ir didinti pasitikėjimą LKT ir jos priimamais sprendimais. Taigi, praėjusių metų pabaigoje kartu su partneriais sukūrėme naują komunikacijos strategiją, kurios pagrindinė ašis – atvirumas.

Šio pokyčio tikslas yra aktyviau ir sistemingiau informuoti kultūros lauko atstovus, susijusių institucijų darbuotojus, taip pat ir visuomenę apie pagrindinę LKT misiją – investavimą į šalies kultūrą ir meną, jo sklaidą. Šia nauja kryptimi siekiame, kad žinutės būtų aiškios, klausimai – atsakyti, o bendravimas grįstas pasitikėjimu. Juk LKT gausią komandą sudaro aukštą kvalifikaciją turintys administracijos darbuotojai, analitikai, projektų kuratoriai, taip pat Tarybos susirinkimo nariai bei ekspertai iš visos Lietuvos – kultūros, meno ir kitų sričių, pavyzdžiui, teisės, profesionalai.

„Lietuvos kultūros taryba tikrai pažįstama kiekvienam kultūrininkui. Komandoje kartais juokaujame, kad daugelis teikė bent vieną paraišką, o galiausiai atsidūrė kitoje pusėje ir tapo darbuotojais. Pažinusi LKT iš skirtingų perspektyvų suprantu, kaip nelengva, bet svarbu ieškoti aukso vidurio komunikuojant, mėginti paprastai paaiškinti finansavimo ir veikimo principus ar LKT vykdomų tyrimų duomenis. Tad labai džiaugiuosi, kad ir atsinaujinusioje socialinių medijų paskyroje kasdien galite rasti mūsų aktualijas. O pirmininkė Asta Pakarklytė savo paskyroje nuolat išsamiai komentuoja ir kartu su kultūros bendruomene ieško atsakymų, kaip tobulinti organizacijos veiklą“, – apie įgyvendinamus pokyčius komunikacijoje pasakoja Karolina.

Karolina Bagdonė, RKT forumas 2022. V. Budrio nuotrauka

Klausykite mūsų tinklalaidės „Kultūros Ritmas“

Viešųjų ryšių koordinatorė Karolina Bagdonė atvėrė visiškai naują LKT komunikacijos kanalą – tinklalaidę „Kultūros ritmas“, kurios džinglą sukūrė kompozitorė Agnė Matulevičiūtė. Karolina į eterį jau išleido tris epizodus apie LKT veiklą ir procesus, kurių galima klausyti skirtingose platformose.

Tinklalaidžių ciklas pradėtas pokalbiu su pirmąja Lietuvos kultūros tarybos pirmininke, dabartine kultūros viceministre Daina Urbanavičienė apie LKT įkūrimą. Antrajame epizode kalbama su „Šeiko šokio teatro“ prodiusere ir viena iš įkūrėjų Goda Giedraityte ir „Architektūros fondo“ direktoriumi Martynu Germanavičiumi apie LKT strateginį finansavimą. Trečioje laidoje Karolina kalbina projekto „Dizaino sparnai“ vadovę Gabiją Vanagę apie sėkmingai LKT įgyvendinamą projektą ir jo metu sukurtus tvarius dizaino sprendimus.

„Labai džiaugiuosi, kad LKT atsidaro dar vienas būdas atvirai ir drąsiai kalbėti apie tai, kokiu ritmu gyvena Taryba, pasidalinti naujienomis, patarimais ar sėkmės istorijomis. Išduosiu paslaptį, kad rudenį laukia laida apie tai, kaip gerai parašyti paraišką. Nepamirškit prenumeruoti mūsų kanalų! :) Ši tinklalaidė skirta jums ir apie jus. Tad jei turite temų, kurias norėtumėte aptarti – rašykite“, – apie tinklalaidę pasakoja Karolina.

Karolina Bagdonė, LKT strateginis posėdis 2023. R. Niparo nuotrauka

Užsisakykite atnaujintą naujienlaiškį!

Šį mėnesį buvo atnaujintas LKT naujienlaiškis, kuriame finansavimo kalendorius, svarbios naujienos ir informacija apie organizacijos veiklą. Tikimės, kad šis formatas bus patrauklesnis skaitytojams, o informacija – lengvai pasiekiama ir aiški. Jei norite pirmieji sužinoti naujienas – prenumeruokite.

„Nauji komunikacijos kanalai leis iš arčiau pamatyti LKT veiklą, pažinti procesus, jų sudėtingumą, taip pat didins pasitikėjimą organizacija, jos žmonėmis – patyrusiais kultūros ir meno profesionalais, ir jų sprendimais“, – apie lūkesčius kalba Karolina.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos