PagrindinisNaujienos

Naujienos

Susipažinkite su 2022 m. mūsų veiklos ataskaita

2023 m. birželio 7 d.

Kviečiame susipažinti su Lietuvos kultūros tarybos (LKT) 2022 m. ataskaita visuomenei. Joje išsami metų apžvalga – organizacijos struktūra ir komandos pasiekimai, investicijos į kultūros ir meno projektus, individualius kūrėjus, taip pat tolygią kultūrinę raidą visoje šalyje. Ataskaitoje džiaugiamės LKT sukurta verte Lietuvos kultūrai, sėkmingai įgyvendintu I-uoju projekto „Dizaino sparnai“ etapu, Ukrainos palaikymo iniciatyva, dalinamės svarbiausiais šių metų tikslais. Tikimės, kad ataskaita padės iš arčiau pažinti LKT, geriau suprasti mūsų veiklą ir auginti kultūros bendruomenės pasitikėjimą.

Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Asta Pakarklytė, Vytenio Budrio nuotrauka

Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Asta Pakarklytė, Vytenio Budrio nuotrauka.

„2022 m. Lietuvos kultūros tarybai buvo veržlūs ir pareikalavo greitos reakcijos. Tą pačią dieną, kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje, LKT strateginėse dirbtuvėse gimęs šūkis „Kultūra saugo. Kultūra keičia“ tapo kaip niekad aktualus. Jis perteikė ir artimiausių trejų metų LKT veiklos orientyrą ir atspindėjo trečiosios kadencijos Tarybos narių susirinkimo viziją. Metų pabaigoje minėjome veiklos sukaktį. Džiaugiamės, kad jau 10 metų prisidedame apie šalies kultūros plėtros. Ačiū Tarybos nariams, ekspertams, kurių kartu su Regioninių kultūros tarybų nariais galima skaičiuoti daugiau kaip devynis šimtus nuo Tarybos įkūrimo, administracijos komandai ir visai kultūros bendruomenei už intensyvius ir sutelkiančius metus“, – teigė pirmininkė Asta Pakarklytė.

Apie 2022 m. trumpai

Skatindami kultūros ir meno kūrėjų individualią kūrybinę veiklą ir profesinio meistriškumo tobulinimą, paskirstėme daugiau nei 2,1 mln. eurų, suteikdami 786 individualias stipendijas. Daugiausiai stipendijų paskirstyta muzikos (172), dailės (127), teatro (98). 2022 m. moterys pateikė daugiau kūrybinių iniciatyvų ir jų buvo daugiau finansuota nei vyrų. Vyrai daugiausiai paraiškas teikė architektūros ir muzikos (kaip ir 2021 m.), tačiau 2022 m. taip pat paraiškas pateikė ir cirko srityje. Moterys kaip ir pernai gausiai teikė paraiškas bibliotekų, dizaino ir muziejų srityse.

Stiprindami įvairiapusę kultūros ir meno plėtrą, edukaciją ir prieinamumą kiekvienam visuomenės nariui 2022 m. finansavome 1 655 projektus, paskirstydami 20,6 mln. eurų (2 mln. daugiau nei pernai). Palyginti su 2021 m. finansavimas labiausiai išaugo šokio, muzikos ir teatro sritims, tačiau sumažėjo bibliotekoms, fotografijai ir muziejams. Finansuoti projektai vykdyti 122 Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Siekdami užtikrinti tolygią kultūrinę raidą, skatinti kūrybinių raiškų įvairovę, vietos kultūrinį identitetą ir tarpusavio bendradarbiavimą Tolygios kultūrinės raidos programos projektams, vykdytiems 10-yje Lietuvos apskričių paskirstėme 3,3 mln. eurų. Daugiausiai finansavimo kaip ir pernai sulaukė Šiaulių apskrities projektai ir šios apskrities savivaldybės taip pat suteikė didžiausią papildomą indėlį į kultūros projektų finansavimą  – daugiau kaip 412 tūkst. eurų. Tačiau labiausiai papildomas finansavimas regiono projektams 2019–2022 m. išaugo Marijampolės apskrityje – net 181 %. Apskrityse dominavo muzikos, etninės kultūros, bibliotekų ir kultūros paveldo iniciatyvos.

Lietuvos kultūros taryba, Vytenio Budrio nuotrauka.

Reiškėme palaikymą Ukrainai ir jos kultūros bendruomenei, bet ir ėmėmės konkrečių veiksmų finansuodami stipendijas Lietuvoje atsidūrusiems Ukrainos kūrėjams, skatindami šalies kultūros organizacijas finansavimo konkursams teikti Ukrainą palaikančias iniciatyvas. Paskyrėme 240 tūkst. eurų 133 Ukrainos menininkams.

Visą Lietuvos kultūros tarybos 2022 m. veiklos ataskaitą visuomenei skaitykite čia. Norėdami susipažinti su išsamia 2022 m. Lietuvos kultūros tarybos veiklos plano vykdymo ataskaita, spauskite čia.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos