PagrindinisNaujienos

Naujienos

288 tūkst. eurų paskirstyta kultūros ir meno projektams regionuose

2023 m. birželio 14 d.
288 tūkst. eurų paskirstyta kultūros ir meno projektams regionuoseAnykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka, „Nuotykiai tęsiasi“, Tito Falkausko nuotrauka.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai. Antrajame jos etape Regioninės kultūros tarybos paskirstė daugiau kaip 288 tūkst. eurų, finansuoti 59 kultūros ir meno projektai keturiose Lietuvos apskrityse.

Panevėžio apskrityje 22 kultūros ir meno projektams paskirstyta daugiau kaip 94 tūkst. eurų. Finansuotos muzikos, dailės, tarpdisciplininės srities, bibliotekų, teatro, šokio, etninės kultūros, kultūros paveldo ir muziejų iniciatyvos, bendras Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos teatro kūrėjų projektas. Panevėžio apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų teigimu, bus finansuojami projektai, kurie prisidės prie Panevėžio regiono kultūros ir meno skatinimo, populiarins šio krašto kultūrinį identitetą ir jį reprezentuos, skatins kultūrinį turizmą.

Panevėžio apskrities kultūros ir meno projektų finansavimas, 2023

Šiaulių apskrityje finansuoti 13 kultūros ir meno projektų, jiems paskirstyta daugiau kaip 72 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas klasikinės ir sakralinės, jaunimo grupių muzikos festivaliams, viešųjų erdvių kultūros ir meno projektams, teatrui, leidybai, edukacinėms veikloms ir paskaitų ciklams. Pasak Šiaulių apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, bus finansuojami projektai, kurie didins vietos bendruomenės įsitraukimą ir sukurs sąlygas menui pažinti viešosiose erdvėse.

Šiaulių apskrities kultūros ir meno projektų finansavimas, 2023

Telšių apskrityje finansavimas skirtas 9 kultūros ir meno projektams, paskirstyta daugiau kaip 37 tūkst. eurų. Daugiausiai finansuoti koncertai, festivaliai, kūrybinės dirbtuvės (edukacijos). Pasak Telšių apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, bus finansuojami projektai, kurie svariai prisidės prie vietos bendruomenių kūrybiškumo ugdymo. Tikimasi, kad šie projektai paskatins kitas įstaigas, organizacijas ir visus projektų rengėjus nebijoti naujų iniciatyvų ir jų sklaidos.

Telšių apskrities kultūros ir meno projektų finansavimas, 2023

Utenos apskrityje finansuoti 15 projektų, jiems paskirstyta daugiau nei 84 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas įvairių formų ir kultūros bei meno sričių projektams: muzikos ir vizualiųjų menų renginių ciklui, šiuolaikinio šokio ir naujojo cirko festivaliui, kultūros kritikos ir analitikos straipsnių ciklui, plenerui, dizaino edukacijoms,  renginių ciklams vietos kultūrinei tapatybei formuoti ir kt. Pasak Utenos apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų, bus finansuojami projektai, kurie orientuoti į tiek esamos kultūrinės gyvasties palaikymą, tiek į trūkstamų kultūros ir meno sričių regione stiprinimą.

Utenos apskrities kultūros ir meno projektų finansavimas, 2023

Lietuvos kultūros tarybą sudaro  pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos