PagrindinisNaujienos

Naujienos

Kviečiame atstovauti Lietuvai 2025 m. Venecijos architektūros bienalėje

2023 m. liepos 12 d.
Kviečiame atstovauti Lietuvai 2025 m. Venecijos architektūros bienalėj„Vaikų miško paviljonas“, „La Biennale di Venezia 2023“, Rasos Juškevičiūtės nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba kultūros ir meno organizacijas kviečia teikti paraiškas ir atstovauti Lietuvai 19-ojoje Venecijos architektūros bienalėje. Paraiškos priimamos iki 2023 m. spalio 3 d. (imtinai).

Finansuojamos veiklos apima pasirengimą įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono 19-oje Venecijos architektūros bienalėje projektą 2024 m. ir jo įgyvendinimą 2025 m. Organizacijos gali teikti tik vieną projektą, kuris neribojamas temos ar išraiškos priemonių atžvilgiu. 

Galimi pareiškėjai

Organizacijos, turinčios ne mažesnę nei 3 metų architektūros ar šiuolaikinio meno projektų įgyvendinimo ir ekspozicijų rengimo patirtį Lietuvoje ir (ar) užsienio valstybėse.

Konkurso rezultatai ir finansavimas

Parengti projektą 2024 m. (iki 28 tūkst. eurų) ir jį įgyvendinti 2025 m. (iki 172 tūkst. eurų) iš viso gali būti skirta ne daugiau kaip 200 tūkst. eurų. 

Rezultatus planuojama paskelbti ne vėliau kaip 2023 m. gruodžio pab.  

Apie Venecijos architektūros bienalę

Venecijos architektūros bienalė yra kas dvejus metus nuo 1980-ųjų metų vykstantis, vienas svarbiausių šiuolaikinės architektūros įvykių visame pasaulyje. 2016 m. Lietuva debiutavo kartu su Latvija ir Estija prisistatydama „Baltijos paviljone“. 2017 m. „Architektūros fondas“ buvo atsakingas už „Nacionalinio paviljono statybą“, 2018 m. Nomeda ir Gediminas Urbonai įgyvendino projektą „Pelkių paviljonas“, 2021 m. (2020 bienalė dėl koronaviruso pandemijos neįvyko) – Julijonas Urbonas ir jo įsteigta Lietuvos erdvės agentūra sukūrė kosminės architektūros projektą „Planeta iš žmonių“. 2023 m. Lietuvai atstovauja Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos projektas „Vaikų miško paviljonas“. Venecijos architektūros bienalės suteikia progą pasaulinėje arenoje pristatyti Lietuvos kūrėjų idėjas ir vizijas, kurias viešo konkurso būdu atrenka LKT architektūros srities ekspertai.

Kontaktai

Kilus klausimams kreipkitės į kuratorę:

Lina Rakštikienė
Tel. + 370 687 62 819
El. paštas: lina.rakstikiene@ltkt.lt« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos