PagrindinisNaujienos

Naujienos

Skelbiame ekspertų atranką

2023 m. rugpjūčio 4 d.
Skelbiame ekspertų atrankąV. Budrio nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba (LKT) skelbia mažąją ekspertų atranką ir ieško 15 kompetencijų ekspertų. Vasaros pradžioje ketvirtadalis ekspertų baigė dvejų metų kadenciją, tad tikimės atrinkti iki 50 meno ir kitų kultūros sričių profesionalų, kurie savo veiklą pradėtų šį rudenį. Ekspertų anketų laukiame iki 2023 m. rugsėjo 4 d. Atrinkti šios kadencijos ekspertus planuojame iki 2023 m. rugsėjo pab.

Dažniausiai užduodamus klausimus rasite čia.

Kas gali tapti ekspertu?

 • Kultūros ir meno sričių profesionalai, turintys aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą ARBA meno kūrėjo statusą;
 • Ne mažesnę kaip 3 metų praktinės profesinės veiklos patirtį pasirinktoje kompetencijoje;
 • Nepriekaištingą reputaciją;
 • Ekspertais gali tapti įstaigų ar projektų vadovai (jei jų vadovaujamos įstaigos ar projektai teiks paraiškas finansavimui, tokie ekspertai negalės vertinti konkrečių meno sričių ar kultūros programų, kurių konkursams pateiktos jų vadovaujamų įstaigų ar projektų paraiškos).

Ekspertu negali tapti:

 • iš LKT ekspertų duomenų bazės pašalinti ekspertai, o nuo pašalinimo nepraėjo 2 metai;
 • dvi kadencijas iš eilės dirbę ekspertai, jei nuo paskutinės jų kadencijos pabaigos nepraėjo 2 metai, išskyrus ekspertus, kurie paskutinės kadencijos metu LKT neteikė ekspertinio vertinimo paslaugų;
 • Kultūros ministerijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis;
 • asmenys, su kuriais nors vienas LKT susirinkimo narių yra susijęs santuokos, partnerystės, artimos giminystės ar svainystės ryšiais.

Ką veikia ekspertai?

 • Prisideda prie kultūros ir meno proveržio Lietuvoje;
 • Vertina paraiškas. Kiekvienam finansavimo konkursui iš ekspertų duomenų bazės sudaromos darbo grupės programų, sričių ir stipendijų kultūros ir meno kūrėjams paraiškų vertinimui. Ekspertai pateiktas paraiškas vertina individualiai, o vėliau, darbo grupės posėdyje, suformuoja galutines rekomendacijas Tarybos narių susirinkimui – sudaro paraiškų reitingą pagal balus, aptaria siūlomas skirti sumas ir susitaria dėl konsoliduotų komentarų.

Ką siūlome ekspertams?

 • Prisidėti užtikrinant efektyvų ir sklandų kultūros ir meno projektų finansavimą;
 • Kvalifikacijos kėlimo seminarus;
 • Dvejų metų kadenciją;
 • Atlygį už vienos paraiškos vertinimą – 15,81 eurų. Atlygį už vieną posėdyje dirbtą valandą – 8 eurus. Atlygis per metus gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo vertintų paraiškų kiekio. Atkreipiame dėmesį, kad ekspertai paslaugas teikia pagal individualios veiklos pažymą ir mokesčius moka savarankiškai.

Kaip dalyvauti atrankoje?

 1. Susipažinkite su svarbiais dokumentais:
  Ekspertų atrankos aprašas
  Ekspertų darbo reglamentas
 2. Užpildykite anketą iki 2023 m. rugsėjo 4 d. (imtinai)
 3. Nurodykite kompetencijas, atitinkančias Jūsų žinias, įgūdžius ir patirtį. Pasirinkę daugiau nei vieną kompetenciją, ją nurodykite prioritetine tvarka – nuo labiausiai iki mažiausiai atitinkančią Jūsų žinias, įgūdžius ir patirtį.
 4. Sulaukite anketos patvirtinimo laiško.
 5. Iki 2023 m. rugsėjo pab. gaukite kvietimą tapti ekspertu ir pasirašyti sutartį.

Tapau ekspertu (-e), kas toliau?

 1. LKT atsiųs pasirašyti dvejų metų atlygintinų paslaugų teikimo sutartį.
 2. Prieš pasirašydami sutartį, turite pateikti nepriekaištingą reputaciją patvirtinančią neteistumo pažymą ir pažymą, kad neturite įsiskolinimų valstybei, taip pat įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą arba pateikti tokią veiklą, vykdomą užsienio šalyje, atitinkančio dokumento kopiją.
 3. Laukite kvietimo vertinti kultūros ir meno programų paraiškas. 2024 m. finansavimo konkursų ekspertinį vertinimą pradėsime 2023 m. spalio pradžioje.

Kilus klausimams kreipkitės:

Dalia Neverdauskienė
Vyresnioji patarėja
Tel. +370 686 75793
El. paštas: dalia.neverdauskiene@ltkt.lt« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos