PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pakviesk ekspertą: dažniausiai užduodami klausimai

2023 m. rugpjūčio 9 d.
Pakviesk ekspertą: dažniausiai užduodami klausimai

Šiuo metu ieškome kultūros ir meno profesionalų, kurie prisijungtų prie Lietuvos kultūros tarybos (LKT) ir jau šį rudenį pradėtų vertinti pateiktas paraiškas. Jei jums rūpi ekspertinio vertinimo kokybė ir pažįstate tinkamus kandidatus (-es), pasidalinkite šia žinute su savo draugais, pažįstamais ar kolegomis – PAKVIESKITE juos dalyvauti ekspertų atrankoje!

1. Ar galiu tapti LKT ekspertu (-e)?

Norint tapti LKT ekspertu (-e) būtinas aukštasis universitetinis ar jam prilygintas išsilavinimas arba meno kūrėjo statusas, taip pat ne mažesnė kaip 3 metų praktinė profesinės veiklos patirtis menų ar kitoje kultūros srityje ir, žinoma, nepriekaištinga reputacija. Daugiau informacijos apie LKT ekspertų atranką ir atrankos anketą rasite čia. Anketą galima pateikti iki 2023 m. rugsėjo 4 d. 23.59 (Lietuvos laiku).

2. Kokių kompetencijų ekspertų šiuo metu ieškoma?

Šiuo metu ieškome 15 kompetencijų ekspertų: alternatyvioji muzika, bendruomeninis (mėgėjų) menas, bibliotekininkystė, cirkas, dizainas, etninė kultūra ir nematerialus kultūros paveldas, etnologija, kultūros vadyba, kultūros vertybių restauravimas ir tyrimai, kūrybinės industrijos, Lietuvos diasporos kultūra, tarptautinių projektų vadyba, meno edukacija, teatras, vaikų literatūra. Ketiname pakviesti tapti ekspertais apie 50 šių kompetencijų atstovų.

Jei esate kitos kultūros ir meno srities profesionalas, kviečiame jus dalyvauti didžiojoje ekspertų atrankoje 2023 m. gruodžio mėnesį.

3. Kada baigiasi LKT eksperto (-ės) kadencija?

Eksperto (-ės) kadencija trunka dvejus metus. Aktuali ekspertų duomenų bazė skelbiama čia. Jeigu joje nerandate savo pavardės, vadinasi, Jūsų kadencija yra pasibaigusi. Norėdami sužinoti tikslias savo kadencijos datas arba kadencijų kiekį – kreipkitės į LKT vyr. patarėją Dalią Neverdauskienę,  tel. +370 686 75793, dalia.neverdauskiene@ltkt.lt.

4. Noriu vėl dalyvauti LKT ekspertų atrankoje, nors mano kadencija dar nesibaigė. Ar galiu tą daryti?

Taip, galite, tačiau įsivertinkite, kad tokiu būdu trumpinate savo pirmosios kadencijos trukmę. Jeigu norite ekspertines paslaugas LKT teikti kuo ilgiau, patariame laukti pirmosios kadencijos pabaigos ir tik tada dalyvauti naujoje atrankoje. Didžiąją ekspertų atranką planuojame skelbti 2023 m. gruodžio mėnesį.

5. Kas negali tapti LKT ekspertu (-e)?

  • Dvi kadencijas iš eilės dirbę ekspertai, jei nuo paskutinės jų kadencijos pabaigos nepraėjo 2 metai, išskyrus ekspertus, kurie paskutinės kadencijos metu LKT neteikė ekspertinio vertinimo paslaugų;
  • Kultūros ministerijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis;
  • Iš LKT ekspertų duomenų bazės pašalinti ekspertai, kai nuo pašalinimo nepraėjo 2 metai;
  • Asmenys, su kuriais nors vienas LKT susirinkimo narių yra susijęs santuokos, partnerystės, artimos giminystės ar svainystės ryšiais.

6. Antrosios kadencijos metu nevertinau paraiškų, ar galiu vėl pretenduoti naujai kadencijai?

Taip, galite, tačiau siūlome papildomai pasitikslinti dėl Jūsų aktyvumo paskutinės kadencijos metu, kreipiantis į LKT vyr. patarėją Dalią Neverdauskienę,  tel. +370 686 75793, dalia.neverdauskiene@ltkt.lt.

7. Jei tapsiu LKT ekspertu (-e), ar galėsiu teikti paraiškas?

Taip, paraiškas teikti galėsite, bet įstaigų ir projektų vadovai negalės vertinti paraiškų tuose konkursuose, į kuriuos teiks paraiškas. Siūlome iš anksto įsivertinti savo galimybes vertinti ir planus teikti paraiškas. Paprastai vienuose konkursuose aktyviai teikiantys paraiškas įstaigų ar projektų vadovai turi galimybes pasireikšti vertindami stipendijų arba kitų kultūros programų paraiškas.

8. Ar įstaigų ar projektų vadovai gali tapti LKT ekspertais (-ėmis)?

Ekspertais gali tapti įstaigų ar projektų vadovai (jei jų vadovaujamos įstaigos ar projektai teiks paraiškas finansavimui, tokie ekspertai negalės vertinti konkrečių meno sričių ar kultūros programų, kurių konkursams pateiktos jų vadovaujamų įstaigų ar projektų paraiškos).

9. Kokį atlygį gauna LKT ekspertai (-ės)?

Atlygis už vienos paraiškos vertinimą – 15,81 eurų. Atlygis už vieną posėdyje dirbtą valandą – 8 eurai. Atlygis per metus gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo vertintų paraiškų kiekio. Atkreipiame dėmesį, kad ekspertai paslaugas teikia pagal individualios veiklos pažymą ir mokesčius moka savarankiškai.

2022 m. daugiau nei 6 500 Lietuvos kultūros tarybai pateiktų paraiškų vertino 345 ekspertai. LKT duomenų bazėje esantys ekspertai vidutiniškai per metus gavo 2 051 Eur atlygį, Regioninių kultūros tarybų nariai, kurie kartu yra ekspertai – 1 173 Eur. Viso ekspertams buvo išmokėta 600 tūkst. Eur.

Kalbant apie atlygių rėžius vienam ekspertui, jie, pvz., 2023 m. I pusmetį svyruoja nuo 15,81 Eur iki 3 807,35 Eur už vieno vertinto konkurso paraiškas. Atvejai, kai reikėjo vertinti vieną paraišką, pasitaikė itin retai – per minėtą laikotarpį 4 kartus. Tad didžiausias iššūkis šiuo metu yra ne atlygio už vieną paraišką dydis, o vertinimo krūvio netolygumas. Deja, kai kurios vertinamos sritys ar programos sulaukia itin mažai paraiškų, ar vertinimui reikalinga kompetencija yra specifinė, todėl ir krūvis susidaro labai skirtingas.

Su ekspertų atlygio apmokėjimo aspektais galite susipažinti 2022 m. LKT veiklos ataskaitoje. Ekspertų paslaugų įkainiai nustatyti kultūros ministro patvirtinta tvarka.

10. Kaip vyksta ekspertinis vertinimas?

Kiekvienam finansavimo konkursui iš ekspertų duomenų bazės sudaromos darbo grupės programų, sričių ir stipendijų kultūros ir meno kūrėjams paraiškų vertinimui. Ekspertai pateiktas paraiškas vertina individualiai, o vėliau, darbo grupės posėdyje, suformuoja galutines rekomendacijas LKT narių susirinkimui – sudaro paraiškų reitingą pagal balus, aptaria siūlomas skirti sumas ir susitaria dėl konsoliduotų komentarų.

11. Kur rasti ankstesnių metų LKT ekspertų darbo grupes?

https://www.ltkt.lt/apie-ltkt/ekspertai

Daugiau apie ekspertinį vertinimą galite susipažinti čia.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos