PagrindinisNaujienos

Naujienos

LKT ekspertais pretenduoja tapti 133 kultūros lauko profesionalų

2023 m. rugsėjo 18 d.
LKT ekspertais pretenduoja tapti 133 kultūros lauko profesionalųLKT forumas 2023. V. Budrio nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba (LKT) sulaukė 143 kultūros ir meno profesionalų anketų. Po administracinės patikros, LKT narių susirinkimui perduotos vertinti 133 anketos. Sulaukėme pretendentų į visas 15 kompetencijų. Populiariausios – kultūros vadybos, meno edukacijos bei etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo. Atrinkti ekspertus planuojame iki 2023 m. rugsėjo pabaigos. Nuoširdžiai dėkojame visiems pretendentams!

Kaip vyksta ekspertų (-čių) atranka, pateikus anketą?

LKT atrinks 15 kompetencijų ekspertus. Po administracinės patikros, anketas vertins LKT narių susirinkimas. Iš pradžių vyks individualus vertinimas, o vėliau pretendentų anketos bus aptartos per posėdį. Jo metu LKT narių susirinkimas kreips dėmesį ne tik į vertinimo balų vidurkių suvestinę ir pagal ją sudarytą pretendentų reitingą, bet ir į ekspertų kiekio poreikį, taip pat stengsis atsižvelgti į amžiaus, lyties, lokacijos ar specializacijos įvairovę.

Tapau ekspertu (-e), kas toliau?

  1. LKT atsiųs pasirašyti dvejų metų atlygintinų paslaugų teikimo sutartį.
  2. Prieš pasirašydami sutartį, turėsite pateikti nepriekaištingą reputaciją patvirtinančią neteistumo pažymą ir pažymą, kad neturite įsiskolinimų valstybei, taip pat įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą arba pateikti tokią veiklą, vykdomą užsienio šalyje, atitinkančio dokumento kopiją.
  3. Laukite kvietimo vertinti kultūros ir meno programų paraiškas. 2024 m. finansavimo konkursų ekspertinį vertinimą pradėsime 2023 m. spalio pradžioje.
  4. Prieš pradėdami vertinti paraiškas, turėsite užpildyti nešališkumo deklaraciją ir konfidencialumo pasižadėjimą, kurį jums pateiks LKT kuratorės.

Kaip vyksta ekspertinis vertinimas?

Kiekvienam finansavimo konkursui iš ekspertų duomenų bazės sudaromos darbo grupės programų, sričių ir stipendijų kultūros ir meno kūrėjams paraiškų vertinimui. Ekspertai pateiktas paraiškas vertina individualiai, o vėliau, darbo grupės posėdyje, suformuoja galutines rekomendacijas LKT narių susirinkimui – sudaro paraiškų reitingą pagal balus, aptaria siūlomas skirti sumas ir susitaria dėl konsoliduotų komentarų.

Ekspertai savo veiklą grindžia objektyvumo, nepriklausomumo, nešališkumo, konfidencialumo, įstatymų viršenybės, lygiateisiškumo, skaidrumo ir kitais su ekspertų vykdoma veikla susijusiais principais. 

Daugiau apie ekspertinį vertinimą galite susipažinti čia.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų (bendrijų) atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos