PagrindinisNaujienos

Naujienos

Tapkite Kauno apskrities Regioninės kultūros tarybos nariu (-e)

2023 m. spalio 16 d.
Tapkite Kauno apskrities Regioninės kultūros tarybos nariu (-e)LKT konferencija 2023, V. Budrio nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba skelbia Kauno apskrities Regioninės kultūros tarybos nario (-ės) rinkimus. Ieškome meno profesionalo (-ės) ir aktyvaus kultūros praktiko (-ės), norinčio (-s) prisidėti prie tolygios kultūrinės raidos regionuose. Anketų laukiame iki spalio 23 d. (imtinai). Kadencija – 2 metai. Rezultatus planuojame skelbti lapkričio mėnesį.

Apie Regionines kultūros tarybas

Regioninės kultūros tarybos (RKT) – tai dešimt teritoriniu Lietuvos apskričių pagrindu veikiančių kolegialių patariamųjų organų, atliekančių apskričių meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas. Jas sudaro vietos kultūros ir meno bendruomenės ir apskričių savivaldybių deleguoti atstovai. Dešimties Regioninės kultūros tarybos personalinę sudėtį tvirtina Kultūros ministras.

Kas gali tapti Kauno apskrities Regioninės kultūros tarybos nariu (-e)?

Kultūros ir meno sričių profesionalas (-ė), turinti (-s):

 • ne mažesnę nei 3 metų patirtį kultūros ar meno srityje ir aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą menų, humanitarinių ar socialinių mokslų srityse,

ARBA turinti (-s) kitos srities aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą ir ne mažesnę nei 7 metų patirtį kultūros ar meno srityje,

ARBA turinti (-s) meno kūrėjo statusą;

 • nepriekaištingą reputaciją;
 • žinių ir gebėjimų, padedančių įgyvendinti tarybos funkcijas.

Ekspertais gali tapti įstaigų ar projektų vadovai (tačiau atsižvelgiant į „Tolygios kultūrinės raidos“ aprašo nuostatas, pareiškėjai negalės teikti paraiškų, jeigu tokią teiksiančios įstaigos ir (ar) projekto vadovas yra tarybos narys, kuris vertina Kauno apskrities paraiškas).

Atrenkant RKT narį (-ę) bus vertinamas išsilavinimas, patirtis kultūros ar meno srityje, žinios ir gebėjimai, padėsiantys įgyvendinti tarybos funkcijas, bei motyvacija tapti Kauno apskrities Regioninės kultūros tarybos nariu (-e).

Kaip dalyvauti atrankoje?

 1. Susipažinkite su Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose tvarkos aprašu.
 2. Užpildykite anketą iki 2023 m. spalio 23 d. (imtinai).
 3. Prie anketos prisekite motyvacinį laišką.
 4. Sulaukite anketos patvirtinimo laiško.
 5. Iki 2023 m. lapkričio pabaigos gaukite kvietimą tapti Kauno apskrities Regioninės kultūros tarybos nariu (-e) ir pasirašyti sutartį.

Rekomenduojama anketą užpildyti ir pateikti vienu kartu, nes informacija iki pateikimo nėra išsaugoma.

Ką siūlome Kauno apskrities Regioninės kultūros tarybos nariui (-ei)?

 • Prisidėti užtikrinant efektyvų ir sklandų kultūros ir meno projektų finansavimą regionuose;
 • Kvalifikacijos kėlimo seminarus;
 • Atlygį už vienos paraiškos vertinimą – 13,02 eurų. Atlygį už vieną posėdyje dirbtą valandą – 13,02 eurų. Atlygis gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo vertintų paraiškų kiekio.

Kilus klausimams dėl Kauno apskrities Regioninės kultūros tarybos rinkimų, kreipkitės:

Rita Obukaitė
L. e. p. Kultūros ir meno skyriaus patarėja
Tel. + 370 687 08 307
El. p. rita.obukaite@ltkt.lt« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos