PagrindinisNaujienos

Naujienos

Lietuvos kultūros tarybos forume bus aptarti aktualiausi kultūros finansavimo klausimai

2015 m. gegužės 21 d.
Lietuvos kultūros tarybos forume bus aptarti aktualiausi kultūros fina

Birželio 3 d., 12 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) vyks Lietuvos kultūros tarybos (LKT) inicijuojamas forumas, kurio tikslas – pristatyti pagrindinius LKT veiklos principus bei, kartu su visu kultūros lauku, identifikuoti ir aptarti daugiausia diskusijų keliančius esamo kultūros finansavimo modelio aspektus.

2013 m. įkūrus LKT, kultūros projektų finansavimas valstybės lėšomis patyrė tam tikrą transformaciją – kultūros politikos formavimas atskirtas nuo įgyvendinimo, t.y. įdiegtas „pagarbaus atstumo“ (angl. arm‘s length) principas, kuomet sprendimai dėl finansavimo aplinkybių priimami nepriklausomai nuo politinių realijų. Šalutinis šio proceso rezultatas – ilgą laiką užtrunkantis pereinamasis į naują sistemą laikotarpis, tad ne visos kultūros srityje veikiančios organizacijos ar įstaigos šį pokytį vertina vienodai.

Forume, kuriame dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentūros ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos atstovai, Lietuvos kultūros tarybos nariai, bus aptartos LKT įkūrimo prielaidos, pristatytas kultūros projektų finansavimo modelis ir ekspertinio kultūros projektų vertinimo principai, regionų bei mažųjų projektų finansavimas, atsakyta į visuomenei kilusius klausimus. Susitikimą (kurio trukmė – iki 4 val.) moderuos žurnalistės Jolanta Kryževičienė ir Karina Metrikytė.

„Šio susitikimo su kultūros bendruomene poreikis – akivaizdus, nes Lietuvos kultūros taryba, visų pirma, yra tam tikra kultūros sektoriaus savivaldos išraiška. Tai reiškia, jog mūsų žvilgsnis turi aprėpti visą kultūros ir meno lauką, suvokiant jo tradicijas, matant besivystančias tendencijas bei išsikeliant aiškiai artikuliuotas ambicijas, klausiant, kur norime būti ir kaip norime atrodyti po penkerių ar dešimties metų. Strateginius uždavinius formuoti galime tik kalbantis ir diskutuojant“, - sakė LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Lietuvos kultūros taryba taip pat kviečia visus norinčius siųsti savo klausimus ir/ar komentarus el. paštu forumas@ltkt.lt, kurie, juos apibendrinus, bus aptarti forumo metu.

Įėjimas į LKT forumą yra laisvas, registracija nėra būtina. Planuojama daryti įrašą ir video medžiagą patalpinti internete.

Lietuvos kultūros taryba buvo įkurta 2013 m. siekiant demokratizuoti kultūros finansavimo procesą. LKT, kuri kasmet disponuoja maždaug 15 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo (KRF)  lėšų, sudaro literatūrologė Gintautė Žemaitytė, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, kompozitorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vidmantas Bartulis, dailininkas Saulius Valius, bibliotekininkė Rima Maselytė, kultūros paveldo ekspertė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, dirigentas Remigijus Vilys, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, tautinių mažumų atstovė Pillė Veljataga ir Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė.

 « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos