PagrindinisNaujienos

Naujienos

LKT ekspertais pretenduoja tapti 323 kultūros lauko profesionalai

2024 m. sausio 18 d.
LKT ekspertais pretenduoja tapti 323 kultūros lauko profesionalai V. Budrio nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba sulaukė 335 kultūros ir meno profesionalų anketų. Po administracinės patikros, Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimui perduotos vertinti 323 anketos. Sulaukėme pretendentų į visas 23 kompetencijas. Populiariausios – tarpdisciplininis menas, dailė ir muzika. Tikimės atrinkti bent 133 meno ir kitų kultūros sričių profesionalus iki 2024 m. vasario pabaigos. Nuoširdžiai dėkojame visiems pretendentams!

Kaip atrenkami ekspertai (-ės)?

  1. Ekspertus atrenka Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimas, įvertinęs pretendentų žinias, įgūdžius ir patirtį, srities konteksto išmanymą ir motyvaciją (vertinimo skalė 1–5).
  2. Atrinkti gali būti 3,75 ir daugiau balų surinkę asmenys, atsižvelgiant į minimalų ekspertų kiekio poreikį kiekvienai kompetencijai.
  3. Jeigu asmenų, įvertintų 3,75 ir aukštesniais balais yra daugiau nei nustatytas ekspertų poreikis kompetencijai, į Lietuvos kultūros tarybos duomenų bazę atrenkami aukščiausiais balais įvertinti asmenys, o likę gali būti įtraukiami į ekspertų rezervinį sąrašą.

Tapau ekspertu (-e), kas toliau?

  1. Lietuvos kultūros taryba atsiųs pasirašyti preliminarią paslaugų teikimo sutartį.
  2. Laukite kvietimo vertinti kultūros ir meno programų paraiškas. Konkursų etapus galite sekti mūsų kalendoriuje.
  3. Sulaukus kvietimo į ekspertinio vertinimo darbo grupes, jums reikės išsiimti individualios veiklos pažymą (EVRK kodas 749000) ir pasirašyti pagrindinę paslaugų teikimo sutartį, kurią atsiųs Lietuvos kultūros taryba.

Kaip vyksta ekspertinis vertinimas?

Kiekvienam finansavimo konkursui iš ekspertų duomenų bazės sudaromos darbo grupės programų, sričių ir stipendijų kultūros ir meno kūrėjams paraiškų vertinimui. Ekspertai pateiktas paraiškas vertina individualiai, o vėliau, darbo grupės posėdyje, suformuoja galutines rekomendacijas LKT narių susirinkimui – sudaro paraiškų reitingą pagal balus, aptaria siūlomas skirti sumas ir susitaria dėl konsoliduotų komentarų.

Ekspertai savo veiklą grindžia objektyvumo, nepriklausomumo, nešališkumo, konfidencialumo, įstatymų viršenybės, lygiateisiškumo, skaidrumo ir kitais su ekspertų vykdoma veikla susijusiais principais. 

Daugiau apie ekspertinį vertinimą galite susipažinti čia.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų (bendrijų) atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos