PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pavasarį skelbsime strateginio finansavimo konkursą – pradėkite ruoštis jau dabar!

2024 m. vasario 7 d.
Pavasarį skelbsime strateginio finansavimo konkursą – pradėkite ruoštiArtVilnius'22. „Titanikas“. VDA parodų salės, Kęstučio Grigaliūno H 126, H 152, H 268. M. Žičiaus nuotr.

Lietuvos kultūros taryba planuoja tęsti strateginio finansavimo modelį. Šį pavasarį skelbsime trečiąjį finansavimo ciklą, skirtą 2025–2027 m. Juridiniai asmenys paraiškas galės teikti į kultūros organizacijų, asociacijų ir skėtinių organizacijų, tarptautinių renginių konkursus. Jas reikės užpildyti atnaujintoje Lietuvos kultūros tarybos informacinėje sistemoje.

Šiuo metu deriname atrankos ir finansavimo sąlygas. Tikimės artimiausiu metu informuoti apie konkrečius konkurso terminus, nuotolinio seminaro datą ir kt. Nepraleiskite aktualiausios informacijos, sekdami mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir prenumeruodami naujienlaiškį.

Kada prasidės strateginio finansavimo konkursas?

Strateginio finansavimo konkurso datą paskelbsime netrukus. Kvietimą tikimės paskelbti šių metų kovą-balandį.

Koks strateginio finansavimo tikslas?

Trejus metus trunkančio strateginio finansavimo tikslas – palaikyti ir stiprinti organizacijas, užtikrinti tęstinumą ir saugumą planuojant ir įgyvendinant veiklas, suteikti galimybę imtis naujų kūrybinių iššūkių.

Kokius dokumentus turiu pateikti?

Rengiant paraišką bus prašoma pristatyti organizacijos pastarųjų trejų metų patirtį arba trijų paskutinių renginių apžvalgas ir artimiausių trejų metų planus (tiek veiklų, tiek finansinius).

Kaip vyks atrankos konkursas?

Informaciją apie atrankos konkursą paskelbsime netrukus. Nuo šių metų nebereikės siųsti paraiškos formų elektroniniu paštu. Užteks užpildyti LKT IS esančius dokumentus. Atkreipiame dėmesį, kad strateginiam finansavimui pavasarį bus atverta LKT IS – modernizuota sistemos versija: bus įdiegtas ne tik strateginio finansavimo paraiškų pateikimo per sistemą funkcionalumas, bet ir atnaujintas paraiškų formų dizainas, taip pat dokumentus nuo šiol teiks ne fiziniai asmenys, o juridinių asmenų įgalioti paraiškas teikti asmenys. Kitaip tariant, organizacijos vadovas galės priskirti organizacijos atstovų sąrašą vykdyti tam tikras funkcijas – teikti paraiškas (pareiškėjo rolė) ar pildyti finansinę informaciją (organizacijos finansininko rolė), kartu sekti visų organizacijos pateiktų paraiškų sąrašą. Šis ir kiti pareiškėjų bendruomenės ilgai laukti atnaujinimai pareikalavo naujų sistemos sprendimų, todėl strateginėmis norinčias tapti organizacijas kviesime išbandyti patobulintą sistemą pirmosioms, kartu teikti grįžtamąjį ryšį dėl toliau reikalingų tobulinti sistemos funkcijų.

Anksčiau teikiau paraiškas strateginių mėgėjų meno renginių konkursui, tačiau jo nebeliko. Kur galiu teikti paraišką?

Planuojame išlaikyti trimečio finansavimo logiką, bet ne strateginio finansavimo modelyje. Ketiname taikyti kitą, paprastesnį atrankos procesą, paraiškos formas, bet išlaikant trijų metų garantijas. Apie šį konkursą informaciją paskelbsime netruks.

Kada bus paskelbti strateginio finansavimo rezultatai?

Strateginio finansavimo rezultatus paskelbsime ne vėliau kaip per 100 dienų nuo paraiškų pateikimo galutinio termino. Visą informaciją pateiksime kartu su kvietimu teikti paraiškas.

 

Apie 2022–2024 m. strateginį finansavimą:

Apie ankstesnį strateginį finansavimą klausykitės mūsų tinklalaidės „Kultūros ritmas“. Joje savo patirtimi dalinosi „Architektūros fondo“ direktorius Martynas Germanavičius ir „Šeiko šokio teatro“ prodiuserė ir viena iš įkūrėjų Goda Giedraitytė. Su kokiais iššūkiais ir kokia šio modelio nauda susiduria konkursą laimėjusios organizacijos? Ko reikia, kad pavyktų sėkmingai paruošti paraišką ir finansavimą gauti?« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos