PagrindinisNaujienos

Naujienos

Strateginio finansavimo konkursus planuojama atverti balandžio 8 d.

2024 m. kovo 25 d.
Strateginio finansavimo konkursus planuojama atverti balandžio 8 d.  V. Budrio nuotr.

Lietuvos kultūros taryba intensyviai dirba ties strateginio finansavimo konkursais, juos planuojama atverti balandžio 8 d. Labai raginame pradėti jiems ruoštis jau dabar. Tai jau trečiasis strateginio finansavimo ciklas, skirtas 2025–2027 m. Juridiniai asmenys paraiškas galės teikti į kultūros organizacijų, asociacijų ir skėtinių organizacijų, tarptautinių renginių konkursus. Jas reikės užpildyti atnaujintoje Lietuvos kultūros tarybos informacinėje sistemoje (LKT IS 2.0). Konkursas bus atviras iki gegužės 7 d., rezultatus planuojama skelbti rugpjūčio pabaigoje. 

Siekdami gerinti pareiškėjų patirtis, balandžio 10 d. kviečiame į seminarą apie strateginį finansavimą, biudžeto dinamiką, 2025–2027 m. finansavimo sąlygas bei paraiškų teikimą naujoje LKT IS 2.0 sistemoje.  

Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis: https://www.ltkt.lt/renginio-registracija/lkt-seminaras-strateginis-finansavimas  

Nuo ko pradėi rengtis strateginio finansavimo konkursams?

Kviečiame susipažinti su strateginių finansavimo konkursų sąlygomis Teisės aktų registre. Viršuje dešinėje langelyje „Galiojanti suvertinė redakcija“ būtinai patikrinkite, kad būtų 2024-03-20 redakcija.

Skyriuje „Susijusi informacija“, poskyryje „Suvestinės redakcijos priedai“ galite rasti aktualius strateginio finansavimo priedus:

  • Nr. 12, skirtas tarptautinių renginių finansavimui;
  • Nr. 17, skirtas kultūros organizacijoms, asociacijoms, skėtinėms organizacijoms (prašome nekreipti dėmesio į netikslų priedo pavadinimą).

Taip pat perskaitykite strateginio finansavimo programų projektų vertinimo kriterijų balų aprašą. 

Kur galima rasti paraiškos formą?

Šiuo metu intensyviai testuojame atnaujintą paraiškų teikimo sistemą LKT IS 2.0. Liko išspręsti pora svarbių aspektų, priklausančių nuo kitų institucijų, kuriuos labai tikimės spėti įveikti. Jeigu vis dėlto nepavyktų, paruošėme ir planą B – paraiškų teikimą įprastu būdu www.ltkt.lt tinklalapyje.

Dėl minėtų IT iššūkių forma LKT IS 2.0 sistemoje oficialiai dar nepatvirtinta. Planuojama, kad 90–99 proc. naujos formos bus analogiška kaip ir 2021 m. vykusių atrankų konkursuose.

Ankstesnes formas galima apžiūrėti čia:

Kada prasidės strateginio finansavimo konkursas? 

Strateginio finansavimo konkursas atveriamas balandžio 8 d.  

Iki kada galima teikti paraiškas? 

Paraiškas galima teikti iki gegužės 7 d. (imtinai). 

Koks strateginio finansavimo tikslas? 

Trejus metus trunkančio strateginio finansavimo tikslas – palaikyti ir stiprinti efektyviai veikiančias organizacijas, užtikrinti tęstinumą ir saugumą planuojant ir įgyvendinant veiklas, suteikti galimybę imtis naujų kūrybinių iššūkių. 

Kokius dokumentus turiu pateikti? 

Rengiant paraišką bus prašoma pristatyti organizacijos pastarųjų trejų metų patirtį arba trijų paskutinių renginių apžvalgas ir artimiausių trejų metų planus (tiek veiklų, tiek finansinius). 

Kaip vyks atrankos konkursas? 

Nuo šių metų nebereikės siųsti paraiškos formų elektroniniu paštu. Užteks užpildyti LKT IS 2.0 esančius dokumentus. Atkreipiame dėmesį, kad strateginiam finansavimui pavasarį bus atverta LKT IS 2.0 – modernizuota sistemos versija: bus įdiegtas ne tik strateginio finansavimo paraiškų pateikimo per sistemą funkcionalumas, bet ir atnaujintas paraiškų formų dizainas, taip pat dokumentus nuo šiol teiks ne fiziniai asmenys, o juridinių asmenų įgalioti paraiškas teikti asmenys. Kitaip tariant, organizacijos vadovas galės priskirti organizacijos atstovų sąrašą vykdyti tam tikras funkcijas – teikti paraiškas (pareiškėjo rolė) ar pildyti finansinę informaciją (organizacijos finansininko rolė), kartu sekti visų organizacijos pateiktų paraiškų sąrašą. Šis ir kiti pareiškėjų bendruomenės ilgai laukti atnaujinimai pareikalavo naujų sistemos sprendimų, todėl strateginėmis norinčias tapti organizacijas kviesime išbandyti patobulintą sistemą pirmosioms, kartu teikti grįžtamąjį ryšį dėl toliau reikalingų tobulinti sistemos funkcijų. 

Anksčiau teikiau paraiškas strateginių mėgėjų meno renginių / meno žmogaus gerovei, tačiau jų nebeliko. Kur galiu teikti paraišką? 

Planuojame išlaikyti trimečio finansavimo logiką, bet ne strateginio finansavimo modelyje. Ketiname taikyti kitą, paprastesnį atrankos procesą, paraiškos formas, bet išlaikant trijų metų garantijas. Apie šį konkursą informaciją paskelbsime vėliau, kviečiame sekti naujienas svetainėje www.ltkt.lt ir mūsų „Facebook“ paskyroje. 

Kada bus paskelbti strateginio finansavimo rezultatai? 

Strateginio finansavimo rezultatus paskelbsime ne vėliau kaip per 100 dienų nuo paraiškų pateikimo galutinio termino, t. y. 2024 m. rugpjūčio pabaigoje. 

Apie 2022–2024 m. strateginį finansavimą: 

Apie ankstesnį strateginį finansavimą klausykitės tinklalaidės „Kultūros ritmas“. Joje patirtimi dalijosi „Architektūros fondo“ direktorius Martynas Germanavičius ir „Šeiko šokio teatro“ prodiuserė ir viena iš įkūrėjų Goda Giedraitytė. Su kokiais iššūkiais ir kokia šio modelio nauda susiduria konkursą laimėjusios organizacijos? Ko reikia, kad pavyktų sėkmingai paruošti paraišką ir gauti finansavimą? « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos