PagrindinisNaujienos

Naujienos

Susipažinkite su 2023 m. mūsų veiklos ataskaita

2024 m. balandžio 29 d.
Susipažinkite su 2023 m. mūsų veiklos ataskaitaV. Budrio nuotr.

Kviečiame susipažinti su Lietuvos kultūros tarybos 2023 m. ataskaita visuomenei. Joje rasite išsamią metų apžvalgą, informaciją apie organizacijų finansavimą ir stipendijas kūrėjams, tarybos struktūrą ir pasiekimus, taip pat sužinosite apie tolygią kultūrinę raidą šalyje. Be to, ataskaitoje pristatome sėkmingai įgyvendintą paskutinįjį projekto „Dizaino sparnai“ etapą, Ukrainos palaikymo iniciatyvą bei aptariame svarbiausius šių metų tikslus.

„2023 m. Lietuvos kultūros taryba minėjo savo veiklos dešimtmetį. Per šį laikotarpį ji susidūrė su įvairiais iššūkiais ir pokyčiais, bet visada aktyviai palaikė kultūros gyvybingumą. Šis dešimtmetis atnešė ir daug smagių patirčių bei pažinčių su įvairiais žmonėmis, kadangi prie tarybos veiklos prisidėjo beveik 1 000 savo srities profesionalų – Lietuvos kultūros tarybos narių, administracijos darbuotojų, Regioninių kultūros tarybų narių, duomenų bazės ekspertų – ačiū Jums ir visiems, kurie supranta kultūros gyvybingumo svarbą šalyje“, – kalbėjo pirmininkė Asta Pakarklytė.

„Nors praėję metai buvo kupini nerimo ir įtampos, tačiau mus visada lydėjo optimizmas, įkvepiančios ir drąsinančios idėjos, kurios skatino nenusiminti bei peržengti visas baimes“, – pirmininkei antrino etnologė Aušra Žičkienė.

Trumpa 2023 m. apžvalga

Stiprindami meno ir kultūros sritis 2023 m. finansavome 1 520 projektų, paskirstydami beveik 22,4 mln. eurų. Didžiausias finansavimas buvo skirtas muzikos, scenos ir vizualiųjų menų projektams.  

Skatindami kultūros ir meno kūrėjų individualią kūrybinę veiklą ir profesinio meistriškumo tobulinimą, skyrėme 590 stipendijų, kurioms teko kiek daugiau nei 1,9 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, šiemet daugiausiai stipendijų buvo skirta muzikos srities atstovams (145 stipendijos), toliau – dailės sritis (82 stipendijos), tarpdisciplinis menas (67 stipendijos) ir teatras (64 stipendijos).

Siekdami užtikrinti tolygią kultūrinę raidą šalyje, skatinti kūrybinių raiškų įvairovę, ugdyti vietos kultūrinį identitetą ir tarpusavio bendradarbiavimą „Tolygios kultūrinės raidos“ projektams, kurie buvo vykdyti dešimtyje Lietuvos apskričių, paskirstėme beveik 3,3 mln. eurų. Daugiausiai finansavimo kaip ir praėjusiais metais sulaukė Šiaulių apskrities pateikti projektai. Taip pat svarbu paminėti, kad Šiaulių apskrities savivaldybė suteikė didžiausią papildomą indėlį į kultūros projektų finansavimą, o įnašas siekė daugiau nei 508 tūkst. eurų.

Toliau tęsėme palaikymą Ukrainai ir jos kultūros bendruomenei. Lietuvoje įsikūrusiems menininkams ir kūrėjams pernai skyrėme 77 individualias stipendijas, kurioms teko 138,6  tūkst. eurų. Daugiausiai stipendijų buvo skirta muzikos ir scenos menų srityse.

2023 m. buvo įgyvendintas paskutinysis projekto „Dizaino sparnai“ etapas. Vertinant projekto rezultatus, pastebėta, kad jis buvo išties sėkmingas – daugelis organizacijų jau įdiegė dizaino sprendimus pagal skaitmeninės ir žiedinės ekonomikos principus. Taip pat šio projekto metu buvo suorganizuota 13 naudingų bei įdomių mokymų dizaineriams, mentoriams ir projekto komandai.

Lietuvos kultūros tarybos 2023 m. veiklos ataskaitą visuomenei galite rasti čia. Norėdami susipažinti su išsamia 2023 m. Lietuvos kultūros tarybos veiklos plano vykdymo ataskaita, spauskite čia.

Parengė Lietuvos kultūros tarybos praktikantė Orinta Pileckaitė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos