PagrindinisNaujienos

Naujienos

Dalyvaukite LKT forume „Kūrėjo/s galia“

2024 m. gegužės 3 d.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) kviečia į kasmetinį forumą, kurio tema „Kūrėjo/s galia“. Jame siūlysime pažvelgti į kūrėjus/as iš skirtingų perspektyvų – nuo jų patirčių ir kasdienio darbo iššūkių iki bendradarbiavimo su organizacijomis, valstybės investicijų svarbos ir požiūrio į kūrėją. Ko reikėtų, kad kūrėja/s būtų įgalintas, o meninė veikla taptų pagrindiniu darbu?

Kaip ir ankstesniais metais forumo metu kviesime ne tik klausyti pranešimų, bet ir dalyvauti apskritųjų stalų diskusijose. Jis vyks 2024 m. gegužės 30 d. 13.00–17.00, Tech Park konferencijų erdvėje, korpuse Nr. 3, Antakalnio g. 17, Vilnius.

Dėl greičiau nei tikėtasi susirinkusių dalyvių skaičiaus, registracija yra užverta, tačiau norėdami dalyvauti rašykite el. p. karolina.bagdone@ltkt.lt ir įtrauksime jus į laukiančiųjų eilę. Ačiū už supratingumą!

Lietuvos kultūros tarybos forumą „Kūrėjo/s galia“ sudarys dvi dalys. Pirmoje dalyje Norvegijos menų ir kultūros institucijos Meno ekonomikos ir inovacijų skyriaus vadovas Sverre Fossen kalbės apie kūrėjų įgalinimą ir jų finansavimą Norvegijoje, o Lietuvos kultūros tarybos Stebėsenos ir analizės skyriaus patarėja Marija Pečiulytė aptars, kam projektų vykdytojai naudojo Lietuvos kultūros tarybos finansavimą, analizuos, ar iš tiesų didesnė jo dalis nukeliauja medžiagoms, produktams, organizacijos veiklai, o ne pačių kūrėjų atlygiams, svarstys, ar tikrai toks skirstymas efektyvus.  

Antroje dalyje kviesime dalyvauti apskritųjų stalų diskusijose. Penkiose skirtingose grupėse kultūros bendruomenės nariai galės išsakyti savo lūkesčius, aptarti vietos menininkų reikšmę ir saviraiškos laisvę, diskutuoti apie tarybos stipendijų perspektyvas, paraiškų vertinimo principus bei kaip užtikrinti sąžiningą atlygį už kūrybą. 

LKT forumas_Kūrėjo/s galia

Vizualo nuotrauka: Teatronas, Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija'22“. Donato Ališausko nuotr.

PROGRAMA 

12.30–13.00 Registracija 

13.00–13.05 Sveikinimo žodis (Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Asta Pakarklytė) 

13.05–13.50 Kūrėjo įgalinimas – Norvegijos menininkų finansavimas (Norvegijos menų ir kultūros institucijos Meno ekonomikos ir inovacijų skyriaus vadovas Sverre Fossen) 

13.50–14.35 Kam projektų vykdytojai naudojo Lietuvos kultūros tarybos finansavimą? (Lietuvos kultūros tarybos Stebėsenos ir analizės skyriaus patarėja Marija Pečiulytė) 

14.35–15.00 Kavos pertrauka 

15.00–16.00 Apskritųjų stalų diskusijos (Užsiregistravusius kviesime dalyvauti 5 darbo grupėse)

16.00–17.00 Diskusijų pristatymas 

Renginio moderatorė žurnalistė Indrė Kaminckaitė. 

Renginys vyks tik gyvai, įrašo nebus. Renginio metu bus fotografuojama, nuotraukomis bus dalinamasi Lietuvos kultūros tarybos komunikacijos kanaluose.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos