PagrindinisNaujienos

Naujienos

Lietuvos kultūros taryba dalyvavo DESICE projekto susitikime Salonikuose

2024 m. birželio 11 d.
Lietuvos kultūros taryba dalyvavo DESICE projekto susitikime SalonikuoDESICE projekto partneriai Salonikuose

Lietuvos kultūros tarybos administracijos direktorė Rūta Stepanovaitė ir projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė dalyvavo pirmajame gyvo formato DESICE projekto dalyvių susitikime Salonikuose, Graikijoje. Į jį atvyko 8 partneriai iš 7 šalių – Lietuvos, Graikijos, Belgijos, Slovėnijos, Italijos, Rumunijos ir Estijos. Tarybos atstovės pristatė projektą „Dizaino sparnai“, jo veiklas ir pasidalino gerąja patirtimi. 

Dėmesys tarpregioniniam bendradarbiavimui  

Lietuvos kultūros taryba dalyvauja Interreg Europe programoje DESICE sėkmingai įgyvendinto projekto „Dizaino sparnai“ apimtyje Lietuvos inovacijų centro kvietimu. DESICE tikslas – pagerinti regioninės ir vietos politikos įgyvendinimą žiedinės ekonomikos srityje, ypatingą dėmesį skiriant produktų kūrėjų gebėjimų didinimui.  

DESICE partneriai susitiko pirmąkart gyvai aptarti projekto valdymo, administravimo klausimus ir tolesnius įgyvendinimo žingsnius ir terminus. Tuo pačiu Salonikuose buvo sukurta erdvė tarpregioniniam bendradarbiavimui – partneriai ir vietos suinteresuotosios šalys pristatė pasirinktas regioninės politikos priemones ar įrankius, keitėsi įžvalgomis apie jų tobulinimo galimybes. Projekto šalys toliau reguliariai raportuos apie pristatytų priemonių analizės ir korekcijų progresą, dalinsis informacija.  

Administracijos direktorė Rūta Stepanovaitė ir projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė DESICE susitikime Salonikuose 

Institucijų atstovai taip pat vyko į pažintinius vizitus, susijusius su žiedinės ekonomikos principais grįstais dizaino produktais ir paslaugomis. Jie aplankė Salonikų inovacijų centrą „OK!Thess“, kuriame iniciatyva „SKG MAKERS“ pristatė savo veiklą – kaip jie buria, įgalina ir stiprina miesto kūrėjus, vykdo edukacines veiklas vietos moksleiviams. Kitas vizitas vyko į ne pelno siekiančią kolektyvinę organizaciją „Creative Platform“, kuri veikia kaip tarpdisciplininė platforma, skirta keistis idėjomis, susijusiomis su „kūrybinio kapitalo“ ir „kūrybinės ekonomikos“ iššūkiais Graikijoje. 

Projektas „Dizaino sparnai“ – sėkmės istorija  

Renginyje Lietuvos dalyvavimą projekte DESICE koordinuojantis Lietuvos inovacijų centro Inovacijų analizės ir politikos departamento projektų vadovas Tautvydas Pipiras pristatė centro pasirinktą LR kultūros ministerijos pažangos priemonę pranešime „Kultūros ir kūrybinių industrijų plėtra, konkurencingumo skatinimas ir pridėtinės vertės kūrimas“. 

Į šią Lietuvos inovacijų centro pasirinktą pažangos priemonę pateko ir Lietuvos kultūros tarybos įgyvendinamas projektas „Dizaino sparnai“. Projekto vadovė Gabija Vanagė kartu su administracijos direktore Rūta Stepanovaite apžvelgė „Dizaino sparnų“ veiklas ir pasiektus rezultatus. 

„Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė pristato projekto veiklas DESICE partnerių susitikime Salonikuose

„Visos modernios Europos valstybės šiuo metu susiduria su daugybe iššūkių – tai jaunimo nedarbas, tvarumas, smulkaus verslo skatinimas ir daugybė kitų. Todėl kolegoms iš įvairių šalių buvo be galo įdomu išgirsti apie „Dizaino sparnus”, kai vieno projekto rėmuose yra sprendžiama ne viena ir ne dvi socialinės problemos, pasitelkiant dizaino galimybes. Pristatyti projekto rezultatai nustebino DESICE dalyvius, jog per ganėtinai trumpą laiką galima sukurti tiek inovatyvų dizaino sprendimų. Visi DESICE partneriai mato dizainą kaip pagrindinį katalizatorių žiedinės ekonomikos integravimui tiek viešajame, tiek verslo sektoriuose, tad bus labai įdomu pamatyti galutinius šio projekto rezultatus kokiais būdais ir priemonėmis bus pasitelktas dizaino kūrybinis potencialas įvairiose šalyse“, – teigė projekto vadovė Gabija Vanagė. 

Projektas finansuojamas Interreg Europe Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. 

A blue and green flag with yellow starsDescription automatically generated « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos