PagrindinisNaujienos

Naujienos

Kviečiame siūlyti rodiklius Lietuvos kultūros statistikai

2022 m. birželio 3 d.

Lietuvos kultūros taryba kultūros bendruomenės narius, kultūros ir meno organizacijų atstovus, kūrėjus kviečia prisidėti prie unikalaus kultūros statistikos įrankio kūrimo ir siūlyti rodiklius bei jų šaltinius Lietuvos kultūros statistikos matricai.

Lietuvos kultūros statistikos rodiklių matrica – kelerius metus Lietuvos kultūros tarybos, drauge su kultūros ir meno ekspertai įgyvendinamo projekto rezultatas. Lietuvos kultūros taryba 2018 m. inicijavo Kultūros ir meno projektų ir procesų stebėsenos ir analizės modeliavimo sistemos (toliau – SAMS) sukūrimą, kurios tikslas yra užtikrinti tiek kultūros sektoriaus raidos, tiek ir kultūros ir meno projektų įgyvendinimo stebėseną, duomenų ir informacijos apie kultūros procesus ir kultūros ir meno projektų veiklas surinkimą ir panaudojimą vertinant kultūros politikos bei investicijų į kultūrą rezultatus.

SAMS projektas skaidomas į du etapus. I etapu siekiama sukurti duomenų bazės turinį (rodiklių matricą), o antruoju etapu – techniškai tai įgyvendinti, t. y. sukurti visuomenei atviras prieigas prie duomenų, surinktų iš skirtingų šaltinių.

Šia konsultacija siekiama dar kartą sudaryti galimybes kultūros bendruomenei peržiūrėti ir įvertinti planuojamus rinkti kultūros rodiklius ir pateikti komentarus dėl aktualių papildomų rodiklių įtraukimo ar bendrus komentarus pasiūlytiems Lietuvos kultūros statistikos rodikliams.

Pateikiama Lietuvos kultūros statistikos rodiklių matrica buvo rengta pasitelkiant kiekvienos kultūros ir meno srities ekspertų siūlymus. Rengiant teikiamus pasiūlymus iš viso buvo įtraukta daugiau nei 100 įvairių sričių Lietuvos kultūros ekspertų.

Pasiūlymus ir komentarus galima teikti čia: https://www.ltkt.lt/apie-ltkt/konsultacijos-su-visuomene, jų lauksime iki birželio 13 d. (imtinai).

Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 m. etapo Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos Nr. 10.1.1- ESFA-V-912 priemonės „Nacionalinių reformų skatinimas ir viešojo valdymo institucijų veiklos gerinimas“ finansavimo sąlygas. Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 0,5 mln. eurų. Projektą įgyvendinančioji institucija — Europos socialinio fondo agentūra.

 

Kilus klausimams, prašome kreiptis:

Marija Pečiulytė
Vyresnioji analitikė
Tel. +37068764978
El. paštas: marija.peciulyte@ltkt.lt« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos