PagrindinisProjektų finansavimasKonkursai

Konkursai

Atminties įprasminimas ir pilietinis ugdymas: „Globali Lietuva“ idėjų sklaida

Paraiškos priimamos nuo2023 m. rugsėjo 11 d.
Paraiškos priimamos iki2023 m. spalio 9 d.
Kontaktinė informacijaVaida Jonušytė
Tel. +370 615 92 034
El. paštas: vaida.jonusyte@ltkt.lt

Programos tikslas

Įgyvendinti atminties įprasminimo projektus, valstybinės reikšmės renginius, pilietinio, lituanistinio ugdymo projektus.

Finansuojama veikla

„Globali Lietuva“ idėjų sklaida
Lietuvos diasporos politikos strateginių gairių „Globali Lietuva“ 2022–2030 (toliau – „Globali Lietuva) idėjų kultūros srityje sklaida, skatinant diasporos kultūros iniciatyvas.

Veiklos vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Projektams, kurie per kultūros veiklas prisideda prie  „Globali Lietuva“ tikslų įgyvendinimo: užsienio lietuvius vienijančios tautinės tapatybės puoselėjimo ir diasporos įsitraukimo į Lietuvos gyvenimą ir gerovės joje kūrimą.  (0–35).

Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai

1. Projekto meninės, kultūrinės veiklos kokybė (0–25).
2. Projekto veiklų prieinamumas diasporos bendruomenių nariams (0–20).
3. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0–10).
4. Projekto vadyba (0–10). (Vertinant šį kriterijų vertinama: projekto komanda, jos kompetencija, lėšų pritraukimas ir veiklų kalendorius. Visos šios vertinimo kriterijaus dalys yra vienodos svarbos.)  

Galimi pareiškėjai

Užsienio valstybėje registruotos ir veikiančios diasporos organizacijos. Diasporos organizacija suprantama kaip užsienio valstybėje veikianti nevyriausybinė organizacija, tam tikrų, visuomenei naudingų, interesų pagrindu vienijanti grupę toje valstybėje gyvenančių lietuvių.

Kitos sąlygos

Ne Lietuvos Respublikoje registruotas projekto vykdytojas su paraiška privalo pateikti registro, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie juridinį asmenį, išrašą ar kitą dokumentą, patvirtinantį, kad juridinis asmuo įsteigtas ir įregistruotas, bei jo vertimą į lietuvių kalbą.

Veiklos finansavimo intensyvumas

1. Projekto finansavimo intensyvumas – iki 90 procentų projekto įgyvendinimui reikalingo finansavimo, o projektui įgyvendinti reikalinga lėšų dalis, kurios nepadengia skirtos lėšos, turi sudaryti ne mažiau nei 10 procentų viso projekto poreikio (veiklų išlaidų).
2. Viso projekto sąmatos poreikis turi būti ne mažesnis nei 2777,00 Eur, prašoma finansuoti suma turi būti ne mažesnė nei 2500,00 Eur.

Paraiškų pateikimas

Paraiškos priimamos tik užpildžius konkurso lango apačioje esančią formą. Po kvietime nustatyto termino pabaigos ar kitais būdais pateiktos paraiškos nebus vertinamos.

Rekomenduojama paraišką užpildyti ir pateikti vienu kartu, nes informacija iki pateikimo nėra išsaugoma.

Veiklai įgyvendinti numatoma lėšų suma 2024 m.

150 000 Eur

Svarbiausi dokumentai parsisiuntimui

Lietuvos kultūros tarybos administruojamomis lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairės
Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų programų projektų vertinimo prioritetų ir kriterijų balų aprašas
Pavyzdinė paraiškos forma

Kaip pateikti paraišką?

1. Atidžiai perskaitykite viršuje nurodytas šios kultūros programos finansavimo sąlygas.
2. Parsisiųskite ir perskaitykite Lietuvos kultūros tarybos administruojamomis lėšomis finansuojamų projektų teikimo gaires
3. Perskaitę nurodytus dokumentus, įvertinkite, ar Jūs ir Jūsų projektas atitinkate pareiškėjui ir šiai programai keliamus reikalavimus.
4. Jeigu atitinkate visus reikalavimus, prisijunkite prie Lietuvos kultūros tarybos elektroninės kultūros ir meno projektų valdymo sistemos (toliau – LKTIS) adresu paraiskos.ltkt.lt (išskyrus programas „Strateginis mėgėjų meno renginių finansavimas“, „Strateginis tarptautinių renginių finansavimas“, „Strateginis kultūros organizacijų finansavimas“ ir programos „Pilietinis ugdymas ir atminties įprasminimas“ finansuojamą veiklą „Programos „Globali Lietuva“ idėjos sklaida“, kurioms paraiškos teikiamos kvietime nurodytu būdu).
5. Norėdami prisijungti prie LKTIS, visų pirma turėsite atlikti registraciją, o registracijos metu nurodytu el. pašto adresu gavę sėkmingo prisijungimo laišką, prie LKTIS junkitės naudodamiesi Administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalu (Elektroniniai valdžios vartai). Pastaba: jei LKTIS jau esate užsiregistravę ankstesnių kvietimų teikti paraiškas metu, pakartotinai registracijos LKTIS atlikti nereikia.
6. Daugiau informacijos, kaip pateikti paraišką ir naudotis LKTIS, rasite LKTIS paspaudę Pagalba.

Reikia pagalbos?

KontaktaiSusisiekite su mumis.
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos